Спосіб життя багатьох людей сьогодні такий, що їх печінка виявляється перевантаженою і виснаженою. Експерти радять обмежити вживання алкоголю, відмовитися від сигарет, їсти більше гіркої зелені, пити воду і контролювати прийом ліків, ці заходи можуть допомогти перезавантажити печінку.

Фахівці нагадали, що печінка щодня очищає кров і організм від токсинів, але неправильний спосіб життя обтяжує це навантаження і сприяє зносу органу, підвищує ризик його дисфункції.

Тим, хто має намір перезавантажити свою печінку і поліпшити її стан, вони рекомендують обмежити вживання алкоголю і повністю відмовитися від сигарет. Випивка перетягує на себе ресурси гепатоцитів печінки, які старанно займаються її розщепленням. Сигарети підвищують рівень забруднення організму токсинами. Печінка тих, хто п’є і курить, просто фізично не здатна справлятися з усіма шкідливими речовинами, проникаючими в організм, що підвищує ризик запалень і захворювань.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B6: які продукти допоможуть цього уникнути

Крім того, експерти вказують на важливість регулярних прийомів їжі. При хаотичному і невпорядкованому харчуванні підвищується ймовірність дискінезії жовчовивідних шляхів, наслідком якої стає поява каменів в жовчному міхурі. Для захисту від даного порушення слід їсти більше свіжої гіркої зелені: зокрема, рекомендуються рукола і крес-салат. Також будуть корисними капуста, морква, часник, кабачки, гарбуз, буряк, грейпфрути.

Один з найефективніших прийомів – що дозволяють перезавантажити печінку, – налагодити регулярну фізичну активність. До того ж слід обмежити вживання болезаспокійливих, оскільки ці засоби негативно впливають на функції печінки.

Нарешті, ефективно покращує очисну функцію печінки пиття чистої води. Її достатнє вживання активізує виведення токсинів, про це фахівці розповіли на порталі «Рамблер/доктор».

Читайте також:  Чому не можна зловживати вітамінами і чим це може загрожувати: лікарі дали відповідь

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News