ГоловнаНовини Здоров'яДумка кардіолога: чому не можна почистити судини

Думка кардіолога: чому не можна почистити судини

Сергій Бойцов розповів про помилки людей, які страждають від проблем з серцем і судинами.

Судини (холестерин)

Кардіологи відзначають, що до 40-45 років, а іноді і до 35 років у більшості починаються проблеми з серцево-судинною системою.

Атеросклероз – небезпечне хронічне прогресуюче захворювання, що веде до утворення атеросклеротичних бляшок в стінках артерій, звужуючи її просвіт. В українців дуже популярна так звана «чистка судин».

Можливостей почистити судини препаратами не існує, зазначив Бойцов. Та й в цілому “чистка судин” – просто сленг. Є препарати, що зменшують холестеринові бляшки за рахунок їх ущільнення – це статини. Жирова складова бляшки спадає, але прибрати бляшку повністю не можна.

Читайте також:  Лікарі розповіли, чому не можна пити гарячий чай при вірусних захворюваннях

Головний винуватець інфарктів – гіпертонія, причому мало хто може уникнути цієї проблеми з віком. Судини стають жорсткішими, гірше працюють нирки, виводячи солі з організму. А коли солі застоюються, у нас підвищується тиск.

Максимальний тиск, який може дозволити собі людина, – 140 на 90, говорить медик. І давно вже немає такого поняття, як «робочий тиск».

Ще одна помилка пов’язана з прийомом ліків від гіпертонії. Таблетки приймають пару тижнів, а потім кидають, так як «полегшало».

Сучасна медицина не визнає курсової терапії гіпертонії. Тому що це захворювання – назавжди. Воно хронічне, його не можна повністю вилікувати, але можна успішно тримати під контролем, – зазначив лікар.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News