Якщо нічний сон часто переривається бажанням сходити в туалет, причин може бути кілька – від звичайного циститу до діабету. Однак, коли мова стосується чоловіків, ситуація може виявитися набагато серйозніше.

Часті “нічні” позиви до сечовипускання відомі як ніктурія. Цей стан, як правило, провокує “фрагментарний” сон і надмірну денну втому. Лікарі попереджають, що у чоловіків недуга може бути викликаний злоякісною пухлиною простати.

Зазвичай це захворювання зустрічається у представників сильної статі старше 70 років. Як пояснили онкологи, в цьому випадку рак розвивається в основі сечового міхура. Його симптоми з’являються, коли пухлина починає тиснути на уретру, повідомляє Express.

Читайте також:  Щоденна чашка кави допомагає зменшити жир на животі і загальну вагу

“Якщо вночі ви прокидаєтеся частіше одного разу, щоб сходити в туалет, то можна говорити про ніктурію. Вважається, що цей симптом зустрічається у 80% літніх людей”, – розповіли лікарі.

Разом з тим медики відзначили, що стан може бути викликаний звичайним збільшенням передміхурової залози. Це, в свою чергу, цілком природне “вікове” явище.

Основною відмінністю злоякісної пухлини будуть труднощі з сечовипусканням і кров в сечі. При появі подібних ознак лікарі закликають негайно звернутися в лікарню. Діагноз повинен бути поставлений тільки після результатів аналізу крові на ПСА, біопсії залози і МРТ-сканування.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News