Ворожа поведінка негативно впливає, перш за все, на саму людину і його здоров’я. Рівень адреналіну в крові підвищується, збільшується час згортання крові і серцева реактивність.

Люди, схильні до сарказму і цинізму, ризикують отримати серцевий напад, якщо не змінять свою поведінку. Такий висновок міститься в дослідженні European Journal of Cardiovascular nursing.

В ході дослідження вчені спостерігали поведінку 2300 добровольців, які перенесли серцевий напад. Пацієнти, які демонстрували такі негативні якості, як ворожість до оточували, цинізм, сарказм і нетерпіння, ризикують отримати повторний серцевий напад в найближчі два роки. Це відбувається, тому що негативні емоції «тиснуть» на серце.

Команда з Університету Теннесі (США) відстежувала поведінку пацієнтів протягом двох років. У вороже налаштованих добровольців відзначалося підвищення рівня холестерину, адреналіну і підвищена серцева реактивність. Ворожість, за словами дослідників, є саме рисою характеру, і тягне за собою образливість і дратівливість.