Складно вибирати більш менш значні органи, але печінка, поза всякими сумнівами, відноситься до найважливіших. І ось кілька способів допомогти цьому інструменту для детоксикації організму протягнути довше.

Хоча печінка має здатність відновлювати себе після токсичних відходів і розщеплювати більшу частину алкоголю всередині організму, під час цього процесу усередині неї утворюється багато шкідливих речовин, що ушкоджують клітини печінки. Згодом ушкоджені клітини послаблюють природну захисну систему печінки, роблячи її вразливою перед подальшими ушкодженнями. Шкідливі речовини, що проходять через кишечник при цьому процесі, потрапляють до організму з кров’ю і навіть можуть уражати інші великі органи. Проблема ожиріння печінки (жировий гепатоз) стає дедалі серйознішою, вона ще більше посилюється вживанням алкоголю. Він також викликає гепатит, який провокує запалення або набряки всередині печінки та може стати хронічним за своєю природою. Жировий гепатоз печінки та гепатити В та С є основними недугами, спричиненими зловживанням алкоголем у хронічних випадках, які тривають роками.

З віком багато молодих людей схиляються до вживання алкоголю, що збільшує ризик захворювань печінки. Згідно з деякими дослідженнями, чоловіки більш схильні до цієї смертельно небезпечної звички, яка непомітно вражає печінку. Найчастіше важко ідентифікувати симптоми на початковій стадії, і діагноз ставиться лише тоді, коли стан прогресує. Воно може виявитися раптовою появою жовтяниці та призвести до печінкової недостатності. Навіть після відмови від алкоголю печінка хворих на хронічні захворювання часто не відновлюється.

Наш спосіб життя і звички в їжі істотно впливають на утворення жиру в печінці. У більшості випадків основними причинами є ожиріння та вживання алкоголю. У зв’язку з цим важливо внести деякі зміни:

Для підтримки здоров’я печінки дуже важливо дотримуватися здорового способу життя.

Потрібно стежити за своєю вагою та включати до порядку денного не менше 30 хвилин фізичної активності.

Ожиріння у будь-якій формі може поставити під загрозу не лише печінку, а й інші життєво важливі органи.

Оскільки алкогольні напої мають прямий вплив на здоров’я печінки, дуже важливо обмежити або повністю виключити вживання алкоголю.

Можна також звернутися за порадою до лікаря про максимально допустиму кількість алкоголю особисто для вас, залежно від загального стану здоров’я.