Більшість лікарів і дієтологів радять звертати увагу на сезонні фрукти і овочі. Вони багаті різними вітамінами і мінералами, оскільки вирощуються в природних умовах.

Фаворитами кінця літа-початку осені часто стають солодкі персики і кавуни, проте багато хто забуває про користь одного простого фрукта – сливи.

Як показали численні дослідження, вживання слив, в тому числі сушених (чорнослив), приносить неймовірну користь організму.

Захищають серце

Згідно з клінічним дослідженням, опублікованим в Journal of Ayub Medical College, чорнослив здатний знизити артеріальний тиск і рівень «поганого» холестерину в крові. Відомо, що ці два фактори пов’язані з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Психолог назвала ключову причину ревнощів

Від запалень і діабету

Сливи багаті антиоксидантами. Дослідження, опубліковане журналом Food & Function, показало, що поліфеноли в сушених сливах є потужним протизапальним засобом. Вони допомагають боротися з вільними радикалами, знижуючи окислювальний стрес і ризик розвитку хронічних захворювань.

В огляді, опублікованому Critical Reviews in Food Science and Nutrition, вживання сушених слив пов’язують з підвищеним почуттям ситості, що зменшує кількість їжі, з’їденої протягом дня, і допомагає контролювати розвиток ожиріння, діабету і пов’язаних з ними захворювань.