Як правильно одягати і знімати контактні лінзи? Кілька простих рекомендацій дозволять вам уникнути безлічі проблем з лінзами.

Надягати і знімати контактні лінзи нескладно. Природно, протягом перших кількох днів доведеться трохи попрацювати над технікою, після чого ви станете досвідченим користувачем контактних лінз, і всі рухи і процедури будете виконувати автоматично.

Як надягати контактні лінзи

Перед тим, як встановлювати контактні лінзи, потрібно ретельно вимити руки з милом. Витирати руки потрібно рушником, який не залишає ворсинок, а найкраще руки висушити. Чисті руки – це одна з основних умов безпечного носіння контактних лінз.

Спочатку лінзу потрібно покласти на подушечку вказівного пальця правої руки. Переконайтеся в тому, що лінза не вивернула навиворіт і не має ніяких ушкоджень. Потім середнім пальцем правої руки відтягніть нижню повіку, після чого потрібно підняти очі вгору і накласти лінзу нижче зіниці на білу частину ока. Після цього слід прибрати вказівний палець від лінзи і опустити очі вниз для центрації лінзи. Далі потрібно обережно відтягнути нижню повіку і закрити очі для кращої посадки лінзи. Підвищення гостроти зору свідчитиме про успішну установку лінзи.

Слід мати на увазі, що вище описаний метод установки лінзи є лише одним із способів. Якщо він для вас складний, то офтальмолог вам може порадити інший спосіб надіти лінзи на очі.

Центрація контактних лінз

У більшості випадків контактні лінзи розташовуються в центрі рогівки, і досить рідко відбувається зміщення в сторону склери. Якщо це відбувається, то необхідно виконати наступні маніпуляції для центрування лінз:

 • закрийте очі і за допомогою рухів, що масажують (через закриті повіки) постарайтеся перемістити контактну лінзу на місце;
 • при відкритих очах можна спробувати обережно пересунути лінзу, злегка натискаючи на край верхньої і нижньої повіки.

Якщо після установки лінз гострота і чіткість зору не поліпшуються, то це може бути викликано внаслідок наступних причин:

 • зміщення лінзи;
 • ушкодження лінзи;
 • забруднення лінзи, наприклад косметикою;
 • якщо лінза вивернула назовні.
Як зняти контактні лінзи

При знятті контактних лінз також в першу чергу подбайте про гігієну рук. Ретельно вимийте їх з милом, витріть рушником (який не залишає ворсинок) або висушіть руки. Переконайтеся в тому, що лінза розташовується на рогівці.

Підніміть вгору очі, потім акуратно відтягніть нижню повіку середнім пальцем. Далі вказівним пальцем посуньте контактну лінзу зі зіниці на білок, потім затисніть лінзу між вказівним і великим пальцем і обережно зніміть.

Слідкуйте за тим, щоб лінзи не злипалися і у них не загорталися края. Якщо лінзи все ж злиплися, то ні в якому разі не намагайтеся їх роз’єднати руками. Помістіть лінзи в багатофункціональний розчин, і вони самі відокремляться один від одного після насичення водою. Щоб не травмувати лінзу, намагайтеся не затискати їх нігтями або пінцетом.

Носіння контактних лінз

Корекція зору контактними лінзами вимагає від людини певної витримки і терпіння. Перші 2-4 тижні відбувається адаптація, очі поступово звикають до чужорідного тіла, при цьому змінюється і продукція сльози.

Існують спеціальні очні краплі, за допомогою яких можна прискорити процес адаптації очей до контактних лінз. Лікарі радять у перші дні не носити лінзи цілий день. Поступово збільшуйте час носіння, чітко дотримуючись рекомендацій вашого лікаря. Ні в якому разі не залишайте лінзи на ніч!

Відзначимо, що деяким людям не вдається звикнути до контактних лінз. У такому випадку лікар радить носити окуляри. Приміром, погана переносимість контактних лінз спостерігається при деяких хронічних захворюваннях, запальних захворюваннях очей.

І найголовніше: при носінні контактних лінз слід кожні 6 місяців відвідувати свого лікуючого лікаря. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо при носінні контактних лінз ви виявляєте такі симптоми:

 • дискомфорт або біль в очах;
 • відчуття печіння і свербіж;
 • відчуття стороннього тіла в оці;
 • рясне виділення сльози;
 • «Затуманення» зору;
 • світлобоязнь;
 • сухість ока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА КОНТАКТНИМИ ЛІНЗАМИ

ЯЧМІНЬ: ЕТІОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ КОСООКОСТІ