Своєчасне лікування одиничного фурункула дозволяє запобігти розвитку хронічного фурункульозу з періодичними рецидивами.

Чому виникають фурункули

Фурункульоз – це множинне висипання фурункулів на різних ділянках тіла. Захворювання, як правило, носить хронічний і рецидивуючий характер. Разом з тим, фурункульоз може протікати і в гострій формі, коли фурункули з’являються одночасно або протягом короткого проміжку часу.

Поява фурункулів обумовлена зараженням волосяних фолікул гнійними бактеріями, найчастіше стафілококами. У більшості випадків гнійні висипання виникають в області обличчя, плечей, шиї, стегон і сідниць. Зазвичай хвороба розвивається в місцях з порушенням цілісності шкірних покривів, куди легко проникає інфекційний агент. Так розвивається місцевий фурункульоз, а з часом хвороба може набути хронічний рецидивуючий характер.

Розвитку загального фурункульозу сприяють:

  • недолік харчування і дефіцит вітамінів А і С;
  • перенесені важкі інфекції;
  • ослаблений імунітет;
  • хронічні захворювання обміну речовин (наприклад, цукровий діабет, анемія, нефрит та інші);
  • часте переохолодження чи перегрівання;
  • тривала фізична перевтома;
  • стреси;
  • шкірні захворювання, в тому числі і підвищена секреція потових і сальних залоз.
Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах
Як не допустити розвитку фурункульозу

Основна профілактика фурункульозу – це дотримання особистої, побутової та виробничої гігієни. Також необхідно подбати про зручний одяг і взуття, носіння якого не призводить до потертостей.

Якщо з’явився одиничний фурункул, то своєчасне і адекватне його лікування дозволить уникнути подальшого прогресування захворювання з переходом у хронічну стадію з рецидивами. В даному випадку людині слід приділити увагу імунній системі. Загартовування, повноцінне харчування, уникнення стресів і фізичні навантаження істотно підвищують опірність організму до інфекційних агентів, в тому числі і стафілококу. Також необхідно уникати переохолоджень і перегрівань організму, оскільки такі температурні навантаження призводять до зниження місцевого імунітету, що призводить до активізації патогенної та умовно-патогенної мікрофлори.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Варто мати на увазі, що розмноження бактерій в організмі набагато легше відбувається при високих концентраціях цукру в крові. Тому в групі ризику перебувають хворі на цукровий діабет. Постійний контроль рівня глюкози в крові дозволить знизити ймовірність розвитку гнійного процесу. При наявності схильності до фурункульозу слід звести до мінімуму вживання солодощів і мучного, оскільки така їжа призводить до стрімкого підвищення концентрації цукру в крові.

І найголовніше: ні в якому разі не видавлюйте фурункул , що з’явився! Більше того, лікарі не рекомендують навіть доторкатися до гнійників, оскільки це сприяє подальшому поширенню інфекції на сусідні волосяні фолікули і утворення множинного гнійного висипання. Особливо небезпечно видавлювання фурункулів на обличчі, оскільки так інфекція може проникнути в мозок.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?
Лікування фурункульозу

Лікування фурункульозу обов’язково має бути комплексним. Крім місцевої терапії, також проводиться загальне лікування, спрямоване на посилення захисних сил організму. Хворому призначається вітамінотерапія з прийомом вітамінів С, А, В1 і інших, а також посилене раціональне харчування, яке поповнює організм ключовими біологічно активними речовинами, які необхідні для підтримки імунітету.

Для проведення місцевої терапії застосовуються антибактеріальні та протизапальні препарати у вигляді мазей і розчинів.

До хірургічного лікування, як правило, вдаються при наявності абсцедируючих фурункулів, запущених карбункулів, флегмонів і інших важких ускладнень. Операція проводиться під місцевою анестезією і полягає в проведенні розрізу з подальшим видаленням гнійного вмісту та обробкою ураженої ділянки шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОВЕРХНЕВІ І ГЛИБОКІ ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ ШКІРИ

МАСКИ ВІД ПРИЩІВ