Вітамін B6 бере участь в обміні речовин і необхідний для належної роботи центральної і периферичної нервової системи. Він допомагає формувати нейромедіатори: серотонін і норадреналін. Лікарі попереджають, що небезпечне захворювання здатне викликати дефіцит B6.

Головні джерела вітаміну: нут, яловича печінка, жовтоперий тунець, куряча грудка, банани і тофу. У менших кількостях він міститься в авокадо, коричневому рисі, моркві, рибі, молоці, свинині і картоплі. До симптомів нестачі B6 фахівці відносять периферичну невропатію з поколюванням, онімінням і болем в руках і ногах, анемію, судоми, депресію, сплутаність свідомості і ослаблену імунну систему. Вчені вважають, що до дефіциту вітаміну може призвести гіпотиреоз, передає Express.

Читайте також:  Лікарі пояснили, як розпізнати тепловий удар

Це захворювання виникає через нестачу гормонів щитовидної залози. Воно загрожує ожирінням, безпліддям і серцевими захворюваннями. Небезпека гіпотиреозу полягає в тому, що часто він не супроводжується больовими відчуттями, тому ймовірність своєчасно його виявити дуже мала, застерігають лікарі. Симптоми проявляються повільно протягом декількох років, поступово збільшується втома і вага.

Медики звертають увагу, що цей стан частіше зустрічається у жінок середнього і старшого віку, а також у людей, у чиїх родичів були захворювання щитовидної залози.