На відміну від силових вправ, регулярні аеробні тренування виявилися корисними навіть для хронічно хворих людей. Як з’ясували нейробіологи з США, спорт допомагає уповільнити процес старіння мозку.

Згідно з новим дослідженням Університету штату Колорадо, біла мозкова речовина з часом руйнується: це призводить до погіршення когнітивних здібностей.

Це відбувається як при природному старінні, так і деменції, але фізичні навантаження цілком можуть уповільнити такий процес. Біг, плавання і їзда на велосипеді змушують серце битися швидше, оскільки аеробні види спорту збільшують приплив кисню до голови та інших частин тіла.

Стимулюючий вплив на ЦНС дозволяє знизити рівень стресу, а також налагодити сон. Правильне харчування вважається важливим фактором в поліпшенні роботи нервових клітин.

Вчені відзначають, що 90% гормону серотоніну, який дуже важливий для ментального здоров’я, виробляється саме в цьому органі. Для підтримки мікрофлори кишечника слід вживати більше клітковини і відмовитися від жирної, смаженої і гострої їжі.