Число випадків серйозного пошкодження печінки, пов’язаних з вживанням дієтичних добавок, що сприяють, як стверджують виробники, м’язовому зростанню і схудненню, збільшилася на 47% з 2018 по 2020 рік. Вчені вирішили з’ясувати, чому подібні препарати можуть часом принести організму більше шкоди, ніж користі.

Серед тих, хто брав участь у дослідженні, 115 пацієнтів мали пошкодження печінки, викликані вживанням парацетамолу, 19 осіб приймали антибіотики, 15 – дієтичні добавки, йдеться в результатах наукової роботи, опублікованих в медичному журналі Австралії. За словами співавтора дослідження, доктора Кена Лю, він вирішив вивчити можливу зв’язок між захворюваннями і дієтичними добавками після того, як зросла кількість пацієнтів зі скаргами на печінку від конкретного типу препаратів.

“Я почав помічати пошкодження печінки у пацієнтів після прийому добавок для бодібілдингу у чоловіків або добавок для схуднення у жінок. Я вирішив перевірити, чи вірна моя здогадка про те, що велика кількість цих речовин викликає подібні пошкодження”, – розповів Лю. На його думку, результати дослідження довели, що необхідно більш строго регулювати оборот подібних добавок.

Відзначається, що в ході дослідження враховувалися тільки найважчі випадки пошкодження печінки, тому реальний рівень шкоди, можливо, набагато вище, пише видання Express. Медики звертають увагу на те, що печінка відповідає за величезну кількість процесів в організмі, в тому числі, за вироблення жовчі, яка, в свою чергу, має ключове значення для травлення. При цьому навантаження на печінку через вживання великої кількості дієтичних добавок може привести до критичного пошкодження органу, підкреслюють лікарі.

Фахівці рекомендують перед застосуванням конкретного препарату проконсультуватися з лікарем. Крім того, важливо пам’ятати, що вживання добавок з алкоголем значно збільшують ризик серйозного пошкодження печінки.