Число випадків серйозного пошкодження печінки, пов’язаних з вживанням дієтичних добавок, що сприяють, як стверджують виробники, м’язовому зростанню і схудненню, збільшилася на 47% з 2018 по 2020 рік. Вчені вирішили з’ясувати, чому подібні препарати можуть часом принести організму більше шкоди, ніж користі.

Серед тих, хто брав участь у дослідженні, 115 пацієнтів мали пошкодження печінки, викликані вживанням парацетамолу, 19 осіб приймали антибіотики, 15 – дієтичні добавки, йдеться в результатах наукової роботи, опублікованих в медичному журналі Австралії. За словами співавтора дослідження, доктора Кена Лю, він вирішив вивчити можливу зв’язок між захворюваннями і дієтичними добавками після того, як зросла кількість пацієнтів зі скаргами на печінку від конкретного типу препаратів.

Читайте також:  Трихолог назвав вітамін, який робить волосся густим і запобігає пошкодженню

“Я почав помічати пошкодження печінки у пацієнтів після прийому добавок для бодібілдингу у чоловіків або добавок для схуднення у жінок. Я вирішив перевірити, чи вірна моя здогадка про те, що велика кількість цих речовин викликає подібні пошкодження”, – розповів Лю. На його думку, результати дослідження довели, що необхідно більш строго регулювати оборот подібних добавок.

Відзначається, що в ході дослідження враховувалися тільки найважчі випадки пошкодження печінки, тому реальний рівень шкоди, можливо, набагато вище, пише видання Express. Медики звертають увагу на те, що печінка відповідає за величезну кількість процесів в організмі, в тому числі, за вироблення жовчі, яка, в свою чергу, має ключове значення для травлення. При цьому навантаження на печінку через вживання великої кількості дієтичних добавок може привести до критичного пошкодження органу, підкреслюють лікарі.

Читайте також:  Чому у людей у 30 років виникають проблеми з кістками

Фахівці рекомендують перед застосуванням конкретного препарату проконсультуватися з лікарем. Крім того, важливо пам’ятати, що вживання добавок з алкоголем значно збільшують ризик серйозного пошкодження печінки.