Вітамін D – єдиний вітамін із усіх існуючих, який організм людини може виробляти самостійно під впливом сонячних променів. Його недолік може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Цей вітамін допомагає засвоювати кальцій та підтримує роботу щитовидної залози. Про його дефіцит організм сигналізує за допомогою чотирьох симптомів.

Втома

Вчені з’ясували, що нестача вітаміну D призводить до зниження рівня активності людини та втоми. Цей факт доводять результати дослідження американських медиків. У ньому взяли участь люди з дефіцитом вітаміну D. Близько 77% людей заявили, що відчувають втому, а після лікування високими дозами цього вітаміну їхній стан покращився.

Біль у кістках або слабкість у м’язах

Вітамін D забезпечує здоров’я кісткової системи – його головна функція. Він сприяє повноті всмоктування кальцію. При нестачі цього вітаміну в людини може виникнути біль у кістках і м’язова слабкість. Такого висновку дійшли вчені, дослідження яких опубліковано в журналі Musculoskeletal Medicine.

Депресія

Результати дослідження, опублікованого в журналі Issues in Mental Health Nursing, показали, що нестача вітаміну D може спровокувати розвиток депресії та інших психічних розладів. Ця речовина підтримує правильний розвиток та функціонування мозку, а також бере участь у регуляції ферменту, який необхідний для вироблення гормонів дофаміну, адреналіну та норадреналіну. Вони забезпечують гарний настрій та самопочуття.