Перелякатися до смерті цілком реально, стверджують дослідники з США, про роботу яких розповіло наукове видання «mBio». В опублікованій статті фахівці роз’яснили механізм впливу сильного переляку на організм людини.
 
Згідно з даними, що містяться в доповіді представників Американського товариства мікробіології, сильний переляк здатний спровокувати раптовий серцевий напад, і як його сумний підсумок – передчасну смерть. При цьому медики окремо відзначають, що особливу небезпеку відчуття переляку представляє для людей, що мають проблеми з серцем і судинами.
 
У ході дослідження біологи з’ясували, що під час сильного стресу в організмі людини відбувається різка зміна звичного гормонального фону. Зокрема, відбувається інтенсивне вироблення особливого гормону, який стимулює бактеріальну активність. Бактерії в результаті активізації потрапляють в кров, що може викликати закупорювання судин, і, в результаті, інфаркт і летальний результат.
 
Показово, що хоча перед цим процесом найбільш уразливі люди, схильні до розвитку серцево-судинних захворювань, володарі міцного серця також не застраховані на 100 відсотків від можливої ​​біди. «Навіть якщо у людини здорове серце, воно не зможе вплинути на запущений смертельний механізм, так як в даному процесі беруть участь особливі гормони», – попереджають експерти.

Читайте також:  Вчені відповіли, які шанси заразитися Омікроном, якщо ви перехворіли на Дельту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЧЕНІ ДОВЕЛИ, ЩО ЧОЛОВІКИ ЕМОЦІЙНІШІ ВІД ЖІНОК

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News