Несподівану користь яблук для мозку виявили дослідники-виявилося, що фрукти сприяють зниженню ризику його захворювань.

Згідно з даними, які опублікував журнал Stem Cell Reports, яблука містять речовини, що активізують нейрогенез -п роцес утворення нових нейронів, клітин, що поліпшують здатність до навчання і якість пам’яті. Завдяки цьому поліпшується захист людини від когнітивного занепаду, деменції.

“Фітонутрієнти яблук, ресвератрол і епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), можуть надавати позитивний вплив на різні органи, включаючи мозок”, – констатують дослідники.

Розповідаючи про те, як яблука можуть впливати на різні аспекти здоров’я, наукові експерти перерахували ряд їх несподівано корисних властивостей.

Зберігають здоров’я серця. Яблука допомагають знижувати високий кров’яний тиск, рівень поганого холестерину в організмі. Це властивість пояснюється наявністю розчинної клітковини.

Допомагають контролювати рівень цукру в крові. Високий вміст клітковини в яблуках допомагає контролювати процес розщеплення цукру в крові, уникати його різких коливань. Але вживати слід не дуже солодкі сорти.

Покращують імунну відповідь. Яблука багаті різними антиоксидантами, які допомагають поліпшити імунну відповідь і таким чином знизити ризик різних захворювань. Речовини антиоксиданти відомі своєю властивістю зменшувати окислювальний стрес в організмі, що сприяє загальній фізичній дегенерації і захворювань.