Вчені з британського відділення компанії Pfizer в Кембриджі представили дані про те, які люди приваблюють комах і стають жертвами їх укусів найбільш часто. Згідно з їх висновками, фактором тяжіння для крилатих вампірів є реакція імунної системи людини на слину комахи, яка в свою чергу залежить від генетики.

Вчені проаналізували дані 84 тисяч добровольців і з’ясували, що кровосисних комах приваблює не тільки запах речовин, вироблюваних шкірою і організмом людини, як це вважалося раніше. Вивчивши геноми учасників проекту, фахівці змогли виділити приблизно 15 генів та інших ділянок ДНК, що роблять людину «смачним» для комарів. За словами дослідників, велика частина цих генів «безпосередньо пов’язана з роботою імунітету і складанням його сигнальних молекул, а не потових залоз або клітин шкіри».

Також з’ясувалося, що комарі охочіше кусають жінок, ніж чоловіків. Ще раніше було помічено, що жінки важче переносять комарині укуси – більше скаржаться на свербіж і подразнення. Цю їх особливість, відмінну порівняно з чоловіками, пояснювали зазвичай психологічними особливостями. Але в цей раз вчені виявили генетичну ділянку, яка визначає більшу привабливість для комарів саме представниць жіночої статі.

«Смак» тіла людини для комарів дуже добре передається від батьків до дітей – в середньому він обумовлений генетичними чинниками на 62 відсотки», – поділилися вчені іншим відкриттям, зробленим в ході цього розслідування.

Джерело: МедікФорум