Вчені, що представляють Університет Маккуорі в австралійському Сіднеї, виступили з заявою про те, що порушення розвитку мозку у дітей можуть бути пов’язані з вживанням спиртних напоїв їх матерями під час грудного вигодовування. Експерименти показали, що наслідки впливу алкоголю на дитину під час годування грудним молоком можуть проявлятися через кілька років.

Як пише MedicalXpress, дане дослідження, яке стартувало в 2004 році, тривало більше десяти років, його учасниками стали майже п’яти тисяч дітей та їхньої матері. Вчені відстежували, вживали ці жінки алкоголь, коли годували грудьми, і в якій кількості. Раз на кожні два роки вони тестували дітей, щоб оцінити їх рівень розумового розвитку.

Аналіз отриманих відомостей спонукав вчених зробити висновок про те, що алкоголь, що вживається жінками в період грудного годування (а також при вагітності!) пригнічує розумові здібності дітей. За словами провідного автора дослідження Луїзи Гібсон, існує пряма залежність між кількістю спиртного, вживаного матір’ю при ГВ і зниженням здатності абстрактно мислити у її дитини.

«Це проявляється, коли діти досягають віку шести-семи років», – зазначила експерт.

Вчені вважають, що алкоголь призводить до змін у складі грудного молока, які позбавляють його вітамінної цінності, і виникаючий при цьому дефіцит вітамінів негативно впливає на розвиток мозку в ранньому дитячому віці.

Нагадаємо, що до цього дослідження вчених Йоркського університету показало, що ризик викиднів і вад розвитку плода у вагітних жінок сильно підвищується, якщо вони піддаються пасивному курінню. При цьому фахівці заявили, що майже 50 відсотків жінок під час вагітності змушені вдихати тютюновий дим, проживаючи поруч з курцями.

Джерело: МедікФорум