Якщо організм відчуває нестачу вітаміну С більше трьох місяців, може виникнути стан, відомий як фолікулярний кератоз.

Людський організм не може виробляти важливий вітамін у великих кількостях, так що ми всі повинні регулярно отримувати його з їжею. Основне джерело вітаміну С-це свіжі овочі і фрукти. Їх занадто малі дози в раціоні харчування асоціюються з його нестачею.

Фахівці відзначають, що існує ряд ознак, що вказують на нестачу вітаміну С. При цьому “груба, нерівна шкіра є одним з найпоширеніших, але ігнорованих симптомів проблеми”.

Експерти пояснюють, що вітамін С відповідає за вироблення колагену – білка, що забезпечує шкірі гладкість, еластичність, однорідність. В обставинах його нестачі зі шкірою відбуваються неблагополучні зміни. Коли організм не отримує вітамін С в потрібній кількості більше трьох місяців, може виникнути такий стан як фолікулярний (волосяний) кератоз, також відомий під назвою “гусяча шкіра”.

У разі кератоз білкова речовина кератин починає накопичуватися в порах шкіри, провокуючи надмірне зроговіння і поява папул. Як результат, поверхня шкіри стає горбистою і шорсткою. Цей симптом часто виникає на передпліччях, стегнах, сідницях.

Інший шкірний симптом, яким може проявлятися нестача вітаміну С, – це легка поява синців.