Пожовкла емаль зубів – одна з тих дрібниць, яка може зіпсувати зовнішній вигляд. Але як відбілити зуби, якщо немає зайвих грошей на стоматолога? В цьому випадку допомогти може один старий перевірений спосіб.

Мало хто знає, що у соди є набагато більше сфер застосування, крім як випічка. Хтось прочищає нею труби в раковині, хтось відчищає гуртки від чайного і кавового нальоту. Виявляється, харчова сода здатна відбілити і зубну емаль.

На відміну від ламп, смужок і ручок для відбілювання, які дають сумнівний результат і можуть пошкодити емаль, сода є м’яким абразивом. Нею легко зчистити плями від кави, чаю, червоного вина або інших продуктів, так як вони в основному мають кислотне середовище. Сода-луг, а значить здатна нейтралізувати вплив кислот. Таким чином, поверхня очищається без шкоди для самих зубів, заявляють експерти “Arm and hammer“.

Читайте також:  Названо помилки в раціоні, які позбавляють можливості схуднути

Як правильно використовувати харчову соду?

Потемнілі ділянки зубів здатна одна столова ложка соди. Змішайте її з такою ж кількістю води, щоб в результаті вийшла “кашка”. Цю густу суміш можна нанести на зуби як зубною щіткою, так і просто пальцями. Дуже важливо використовувати м’яку щітку, втираючи пасту з соди в емаль круговими рухами протягом двох хвилин. Бажано, щоб ця маса покрила кожен зуб, пояснює Express.

“Не тріть занадто сильно, не тисніть. Після закінчення двох хвилин сплюньте соду і прополощіть рот”, – попереджають фахівці Arm and hammer. Якщо не слідувати інструкції, можна заподіяти шкоду ротової порожнини.

Читайте також:  Енергетичні напої призводять до утворення тромбів протягом години після вживання

У тому випадку, коли плями на зубах занадто темні, замість води в соду можна додати перекис водню. Цей шиплячий склад потрібно також рівномірно нанести на зуби пальцем або м’якою щіткою. Перед тим як прополоскати рот – потримайте її протягом хвилини, але не ковтайте цю суміш.

Якщо боїтеся нашкодити своїм зубам таким домашнім способом, пошукайте зубну пасту на основі соди. Вона також здатна швидко і безпечно очистити емаль. Однак важливо пам’ятати, що сода не може запобігти або вилікувати карієс та інші захворювання порожнини рота. Тому важливо перед усіма процедурами консультуватися зі стоматологом.

Читайте також:  П'ять небезпечних для здоров'я наслідків надто низького рівня холестерину