Пожовкла емаль зубів – одна з тих дрібниць, яка може зіпсувати зовнішній вигляд. Але як відбілити зуби, якщо немає зайвих грошей на стоматолога? В цьому випадку допомогти може один старий перевірений спосіб.

Мало хто знає, що у соди є набагато більше сфер застосування, крім як випічка. Хтось прочищає нею труби в раковині, хтось відчищає гуртки від чайного і кавового нальоту. Виявляється, харчова сода здатна відбілити і зубну емаль.

На відміну від ламп, смужок і ручок для відбілювання, які дають сумнівний результат і можуть пошкодити емаль, сода є м’яким абразивом. Нею легко зчистити плями від кави, чаю, червоного вина або інших продуктів, так як вони в основному мають кислотне середовище. Сода-луг, а значить здатна нейтралізувати вплив кислот. Таким чином, поверхня очищається без шкоди для самих зубів, заявляють експерти “Arm and hammer“.

Як правильно використовувати харчову соду?

Потемнілі ділянки зубів здатна одна столова ложка соди. Змішайте її з такою ж кількістю води, щоб в результаті вийшла “кашка”. Цю густу суміш можна нанести на зуби як зубною щіткою, так і просто пальцями. Дуже важливо використовувати м’яку щітку, втираючи пасту з соди в емаль круговими рухами протягом двох хвилин. Бажано, щоб ця маса покрила кожен зуб, пояснює Express.

“Не тріть занадто сильно, не тисніть. Після закінчення двох хвилин сплюньте соду і прополощіть рот”, – попереджають фахівці Arm and hammer. Якщо не слідувати інструкції, можна заподіяти шкоду ротової порожнини.

У тому випадку, коли плями на зубах занадто темні, замість води в соду можна додати перекис водню. Цей шиплячий склад потрібно також рівномірно нанести на зуби пальцем або м’якою щіткою. Перед тим як прополоскати рот – потримайте її протягом хвилини, але не ковтайте цю суміш.

Якщо боїтеся нашкодити своїм зубам таким домашнім способом, пошукайте зубну пасту на основі соди. Вона також здатна швидко і безпечно очистити емаль. Однак важливо пам’ятати, що сода не може запобігти або вилікувати карієс та інші захворювання порожнини рота. Тому важливо перед усіма процедурами консультуватися зі стоматологом.