Інгредієнти гарячого шоколаду позитивно впливають на функції серця.

Серцевий напад (інфаркт міокарда) відбувається, коли частина серцевого м’яза не отримує достатньої кількості крові. Чим більше часу проходить без лікування для відновлення кровотоку, тим сильніше уражається серце – це збільшує ризик смертельного результату.

Основною причиною серцевого нападу є ішемічна хвороба серця (ІХС). Шоколадний напій, – якщо пити його в помірних кількостях, – допомагає захиститися від виникнення потенційно небезпечного для життя захворювання серця.

Про те, що вживання гарячого шоколаду забезпечує профілактику серцевого нападу, заявили вчені Дюссельдорфського університету. Їх випробовувані, люди віком від 35 до 60 років, частково пили під час випробувань напій, що містить компоненти какао (флавоноли), частково – напій-плацебо.

Читайте також:  Сім продуктів для підвищення статевого потягу

В результаті було зроблено висновок, що люди, котрі вживали напій з флаванолами, мали більш низький кров’яний тиск, більш низький рівень холестерину і меншу жорсткість артерій, ніж інші учасники.

Дослідники заявили, що “речовини, що містяться в какао, гарячому шоколаді, допомагають дорослим людям підтримувати своє серце і кровообіг в хорошому робочому стані”.

На їхню думку, регулярне споживання такого напою знижує ризик ішемічної хвороби серця і потенційно смертельного серцевого нападу.

Також вчені відзначають, що у людей, що вживають багатий какао-флаванолами напій, кровоносні судини краще переносять напругу, що викликається психічним стресом. Вони допускають, що какао позитивно впливає на мембранний шар клітин – ендотелій, що вистилає порожнини серця і судин. Експерти пояснюють, що коли ендотелій знаходиться в оптимальному стані, це знижує ризик захворювань периферичних судин, інсульту, серцевих захворювань, діабету, ниркової недостатності, тромбозу, а також важких вірусних інфекційних захворювань.

Читайте також:  Три популярні звички, через які псуються зуби