Зубний біль вважається одним з нестерпних для людей, але його причини можуть бути різними. Якщо розболівся зуб, ще не означає, що вам треба до стоматолога – такий біль може виявитися приводом для звернення до лора, невропатолога і навіть кардіолога.

Корисно знати, що у зубному болі можуть бути не стоматологічні причини. Наприклад, провокатором болю в зубах здатна виявитися наявна у людини стенокардія. Зуб в цьому випадку може розболітися через недостатнє прокачування крові серцем – це призводить до застійних явищ скупчення речовин, що викликають запалення.

Зубний біль часто буває наслідком хворобливих процесів у верхній частині обличчя і голови.

Читайте також:  Японські вчені виявили зв'язок між кольором чашки та користю чаю

«Зуби ниють, коли запалена слизова верхньощелепної пазухи. Також часто болять зуби через невралгію трійкового нерва, який може запалитися від герпесу, вітряної віспи, переохолодження, черепно-мозкової травми», – повідомили наукові фахівці.

Дивно, але хворіти навіть може зуб, якого немає. Таке відбувається, зокрема, при формуванні зубів мудрості. За словами лікарів, при цьому також можуть виникати відчуття загального нездужання, підвищення температури, труднощі під час ковтання.

Нерідко болять і здорові зуби, які раптом стають надчуттєвими через стоншування емалі. Зубну емаль, до речі, псують неправильні гігієна та харчування, а також вагітність, клімакс.

Але у більшості зуби все ж болять у зв’язку з банальним карієсом, який порушує цілісність емалі і верхнього шару зуба, давши можливість мікроорганізмам проникнути всередину і викликати запалення. Якщо людина не звертається до стоматолога і зуб продовжує руйнуватися, може з’явитися флюс, при якому запальний процес з зуба переходить в кістку щелепи, застерегли експерти.

Читайте також:  Невролог назвала причину менструальної мігрені

Джерело: МедікФорум