Під час сну метаболізм змінюється, а також вечеря впливає на те, яким буде сон і навіть може стати причиною вашого недосипу.

Всім цікаво, чого б такого з’їсти, щоб схуднути. На думку фахівців, це цілком резонне питання і воно дійсно важливе, особливо, коли мова йде про вечерю. Цей прийом їжі, мабуть, може потягатися за звання найважливішого, оскільки може істотно вплинути на фігуру, самопочуття і якість сну.

Як розповів журналістам доцент кафедри дієтології РНІМУ ім. Н. і. Пирогова Альфред Богданов, для вечері найкраще підходять овочеві та білкові страви, а ось багату вуглеводами їжу краще на ніч не їсти. На думку фахівця, найкраще повечеряти куркою або рибою з овочевим гарніром. Також дозволені молочні продукти, але вони не повинні містити цукор.

Читайте також:  Часник корисний при застуді, але їсти його можна не всім

Від страв і гарнірів з високим вмістом вуглеводів краще відмовитися – макарони, картопля, хліб і цукерки дадуть організму багато енергії, але витратити її вночі, в умовах уповільнення метаболізму, буде просто нікуди. Тому вуглеводи підуть в запас, тобто, в жирову тканину.

Також дієтолог додав, що багато фахівців радять ввечері відмовитися від фруктів. Хоча вони дуже корисні, але багато містять велику кількість вуглеводів.

Ще одна важлива деталь – вечеряти рекомендується за півтори-дві години до відходу до сну, а якщо ви раптово зголодніли, краще обмежитися чимось максимально легким, наприклад, йогуртом. Справа в тому, що на повний шлунок засипати буде проблематично. Особливо, якщо у вас і так є проблеми зі сном. Для спокійного сну краще уникати ввечері жирної і гострої їжі.

Читайте також:  Вправа «планка» може зашкодити організму