Розгрібаючи снігові завали, багато стикаються з неприємним наслідком таких вимушених зимових вправ — болем у спині. Нижня частина спини — дуже вразливе місце, схильне до травм, ризик яких тільки підвищується з віком. Саме біль у спині — п’ята по частоті скарга на здоров’я, яка звучить у лікарських кабінетах. Як же убезпечити себе від цієї неприємності, особливо якщо вам доводиться напружувати спину?

1. Дієта для спини

Міцне здоров’я взагалі багато в чому залежить від правильної збалансованої дієти, що включає багато овочів та фруктів, цільних злаків і протеїнів. Але оскільки кістки складаються з кальцію та інших мінералів, здоров’я кісток має особливі потреби щодо вашого раціону. Тому не забувайте поповнювати його продуктами, які багаті кальцієм і вітаміном D, наприклад, броколі, листовими овочами, морською рибою, а також горіхами і насінням. Виключіть зі свого харчування солодкі газовані напої, алкоголь, відмовтеся від куріння. Дріжджі і цукор, особливо білий, варто повністю вилучити зі свого раціону.

2. Бульйон для кісток

Щоб зміцнити кістки і прискорити відновлювальні процеси, варіть бульйон, багатий кальцієм — на кісточках. Додайте в бульйон цибулю, часник, помідори, імбир, і випивайте велику чашку такого кальцієвого супу раз в день протягом місяця — результати не змусять себе чекати.

3. Коктейль проти запалення

Якщо у вас заболіла спина, негайно зробіть перерву, а ще краще — приготуйте собі лікувальний коктейль, змішавши рівні частини непідсолодженого вишневого і темного-виноградного соку. Випивайте 3-6 склянок цього коктейлю в день, поки біль у спині не відпустить.

4. Харчові добавки для спини

Ензим бромелін, що міститься в ананасах — натуральне протизапальне, яке може зменшити біль у м’язах і суглобах. Комплекс вітамінів В і фолієва кислота також допоможуть полегшити неприємні симптоми.

5. Терапія травами

У природі існує безліч натуральних засобів, що допомагають при болю. Спеція куркума, яка додає приправі каррі її яскравий помаранчевий колір, містить активний протизапальний компонент куркумін. Інші рослинні засоби, що допомагають проти болю — імбир, корінь валеріани та кора білої верби.

6. Регулярні тренування

Регулярні фізичні навантаження — невід’ємна частина підтримання здоров’я м’язів і зв’язок. Численні дослідження підтверджують, що активні заняття спортом з віком уповільнюють процеси ураження кісток.

7. Правильний підйом

Піднімаючи важкі предмети, не згинайтеся в попереку. Згинайте коліна і присідайте, втягуючи м’язи живота, і тримайте предмет як можна ближче до тіла. Якщо є можливість, штовхайте, а не тягніть за собою тяжкості.