Печія не дає спокою ночами? Горизонтальне положення тіла може сприяти проникненню шлункових соків в стравохід. Простий засіб: гравітація. Спробуйте спати на спеціальній подушці з підйомом. Сон на лівому боці теж може полегшити симптоми. Як ще можна запобігти це неприємне відчуття:

Вечеряйте раніше

Сон на переповнений шлунок підвищує ризик нічної печії. Намагайтеся вечеряти за 2-3 години до сну і відмовтеся від наступних перекусів.

Скажіть «ні» каві та шоколаду

Кава і шоколадні десерти здатні викликати печію у деяких людей. Іншими поширеними харчовими провокаторами печії є цитрусові, цибуля, газовані напої, жирна або гостра їжа.

Розслабтеся перед сном

Фізкультура на ніч дивлячись може вилитися для вас у напад печії. Уникайте будь-яких різких і інтенсивних рухів перед сном. Неспішна прогулянка або спокій після вечері — кращий спосіб не допустити появи неприємних відчуттів.

Будьте напоготові

Якщо печія навідується до вас частіше двох разів на тиждень, варто поговорити зі своїм лікарем. Це може бути сигналом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, яка може призвести до розвитку виразок, порушення роботи гортані та легенів та інших небезпечних проблем.

Відмовтеся від нічних пиятик

Будь-який тип спиртних напоїв може спровокувати печію. Якщо ви помічаєте її появу після вечері з келихом вина або кухлем пива — саме час зав’язати з алкоголем, хоча б вечорами.

Слідкуйте за вагою

Хоча печія може трапитися з кожним, надмірна вага робить її появу більш імовірною.

Киньте нарешті

Куріння — головний винуватець у появі печії. Воно здатне послабити клапан між стравоходом і шлунком. Якщо ви курите — зверніться до лікаря за вибором стратегії і медикаментів, що допомагають кинути цю шкідливу звичку.

Відмовтеся від м’ятних цукерок після вечері

Освіжаюча м’ятна цукерка може здатися гарною ідеєю після вечері, але не поспішаєте спокушатися. Багато людей, які страждають печією, називають саме ці м’ятні ласощі — злісними провокаторами печії.

Наряжайтесь в простору піжаму

Занадто облягаюча піжама може стягнути ваш живіт під час сну і підвищити ризик печії.

Жуйте жуйку

Дослідження показують, що люди, які страждають печією, які жують жуйку (без м’яти і цукру) протягом 30 хвилин після прийому їжі, знижують ризик появи цього порушення. Жуйка збільшує виділення слини і, відповідно, ковтання, що сприяє запобіганню попадання шлункового соку в стравохід.

Згинайте коліна

Якщо ввечері вам потрібно зібрати з підлоги дитячі іграшки, насипати корм тваринам і т. д., присядьте навпочіпки, бо згинання в талії може призвести до печії.