«Рух – це життя» . Це давнє висловлювання в умовах сучасної дійсності актуально як ніколи.

Споконвіку чоловік завжди був добувачем , захисником і воїном. Так розпорядилася еволюція , що всі перераховані вище завдання лягли на плечі сильної статі. Перебувати в русі і вести боротьбу за своє існування в кожному чоловікові закладено в генах. В давнину кожен чоловік змалку навчався полюванню , землеробства і військовій справі.

Нині часи зовсім інші. Науково-технічний прогрес призвів до того , що сучасній людині немає ніякої необхідності добувати дичину в лісах або сподіватися на успішний урожай . Мисливці та землероби вже давним-давно сидять в комфортних офісах. Фізична активність багатьох офісних працівників зводиться лише до « біганини » пальців по клавіатурі і рідкісними відверненнями на обід і перекур.

Сидячий спосіб життя – бич сучасності , яким страждає більшість міського населення. Медикам давно відомо , що гіподинамія негативно відбивається на стан серцево-судинної , опорно-рухової , а також статевої систем . Крім того , недолік руху сприяє депресивного стану.

Проблеми з простатою і потенцією

Як відомо , простата – це друге серце чоловіка , і тому будь-які порушення у діяльності цього крихітного органу негативно відбиваються на стані чоловічого здоров’я.

Чому ж сидячий спосіб життя так негативно позначається на діяльності передміхурової залози? Вся справа в тому , що при нестачі рухової активності порушується як загальний , так і місцевий кровообіг. Порушення кровообігу в органах малого тазу призводить до застійних явищ , що загрожує розвитком запальних процесів. Як відомо , в переважній більшості випадків причиною простатиту виступають урогенітальні інфекції , однак застій крові в області тазу в даному випадку відіграє роль негативного чинника , який тільки сприяє розвитку захворювання.

Надалі на тлі простатиту можуть виникати вже інші захворювання статевої системи , наприклад , еректильна дисфункція , хворобливі еякуляції і навіть безпліддя .

Якщо вже так сталося , що ви змушені довго сидіти , то лікарі рекомендують виконувати одну нехитру вправу прямо на вашому робочому місці. Потрібно ритмічно втягувати і розслабляти задній прохід. Така вправа зміцнює м’язи тазового дна , покращує місцевий кровообіг , що позитивно позначається на стані статевої системи в цілому. Робіть по 30 втягувань за 1 годину, і через деякий час ви помітите поліпшення .

Запори і геморой

Запори – досить неприємне захворювання , яке істотно погіршує якість життя людини. Можливо , ваші запори є наслідком гіподинамії. Почніть займатися фізкультурою. Навіть звичайна ранкова розминка піде вам на користь. Також перегляньте свої харчові звички. Намагайтеся менше вживати фаст-фуду і рафінованої їжі , віддавши перевагу продуктам з грубою клітковиною (яблука , капуста , висівки) , а також проносним продуктам (чорнослив , буряк , інжир та інші).

Якщо запор довго не лікувати , то з часом на цьому тлі може розвинутися геморой , вилікуватися від якого набагато складніше , ніж від запору . Нерідко при геморої потрібне виключно хірургічне втручання. Тому при появі найменших підозр на запор , негайно приступайте до дії.

Остеохондроз

Ще одна проблема сидячого способу життя – остеохондроз , а також ряд інших порушень опорно-рухового апарату.

Як правило , у офісних працівників страждає права сторона тіла , оскільки більшість людей правші , і права рука постійно « лежить» на мишці . Тягнуть болі в шиї і в області лопаток є характерними ознаками остеохондрозу. При появі подібних симптомів потрібно звернутися за допомогою до лікаря , який призначить вам адекватне лікування. Однак не варто задовольнятися тільки лише призначеними приписами лікаря . Майте на увазі , що виникша проблема є наслідком вашого способу життя , і для того , щоб вона знову не стала вас турбувати , потрібно вести більш активний спосіб життя . Порадьтеся зі своїм лікарем щодо допустимих фізичних навантажень у вашому випадку.