Вчені пов’язали регулярні нічні походи в туалет з цілим рядом небезпечних порушень здоров’я.

Medical News Today розповів про те, що звичку прокидатися ночами для відвідування туалету лікарі оцінюють як чинник багатьох неприємностей з організмом, від втоми вранці до хвороб серця. Негативний ефект нічних походів в туалет фахівці вбачають, насамперед, у тому, що вони порушують цілісність нічного сну і сприяють закріпленню ніктурії – порушення сечовипускання.

«Якщо людина регулярно не висипається через нічні походи в туалет, це загрожує погіршенням пам’яті, втратою концентрації, різкими перепадами настрою, відчуттям постійної втоми. Також при цьому збільшується ризик ожиріння, діабету, депресії, хвороб серця», – заявили наукові експерти в публікації видання.

За словами вчених, про наявну у людини ніктурію можна говорити, коли більше 40% добової норми сечі виділяється вночі. Медики уточнюють, що дане порушення частіше буває властиве літнім людям, але при наявності звички пити багато рідини пізно ввечері і на ніч ніктурія може розвинутися в будь-якому віці. Помітивши у себе ознаки порушення сечовипускання, потрібно звернутися до лікаря, – це розлад лише на перший погляд здається нешкідливим.

Скільки потрібно пити води? На думку експертів, при відсутності індивідуальних протипоказань слід випивати близько двох літрів чистої негазованої води в день. Споживання рідини у вечірній час треба контролювати, особливо тим, у кого нічні пробудження для відвідування туалету – сімейна риса.

Джерело: МедікФорум