Нове дослідження показує, що люди, які відвідують спортзал пізно ввечері, можуть отримувати максимальні переваги. Його авторами стали вчені з Норвезького університету наук і технологій.

Норвезькі вчені опублікували в журналі Diabetologia дослідження, яке показало несподівану користь занять спортом у вечірній час.

Зокрема, один з героїв цього дослідження займається в тренажерному залі 6 разів на тиждень, виконуючи вправи з обтяженнями. Зазвичай він відвідує зал в інтервалі з 10 вечора до півночі. Деякі друзі вважають його божевільним, оскільки в цей час вони сплять.

Але нічні розклади тренувань підходять для завантаженого роботою батька двох дітей. І ось тепер підтверджено, що ці вправи представляють додаткову користь для здоров’я.

Автори дослідження спостерігали за рівнем глюкози в крові чоловіків з надмірною вагою, які дотримувалися дієти з високим рівнем жирів. Протягом 5 днів вони виконували високоінтенсивні інтервальні тренування. Деякі робили їх о 6:30 ранку, а деякі – о 6:30 вечора.

Ранкові та вечірні вправи покращували фізичну форму і процес засвоєння кисню. Але лише вечірні навантаження знижували рівні холестерину і глюкози в нічний час. А саме це допомагає спалювати жир. Правда, дослідникам тепер необхідно перевірити свої висновки на жінках.