Професорка Джорджія Мецгерот (Georgia Metzgeroth), старша лікарка з гематології та онкології в Університетській клініці Мангейма розповідає про перші ознаки нестачі заліза і про тих, хто знаходиться в групі ризику залізодефіцитної анемії.

“Залізо необхідне для всього: як життєво важливий мікроелемент, воно бере участь у формуванні крові і неврологічному розвитку. Воно також грає ключову роль у багатьох метаболічних процесах”, – розповідає лікарка для видання Focus.

Але саме тому симптоми так різноманітні.

Симптоми дефіциту

“Отже, як я дізнаюся, коли прийшов час йти до лікаря? Спочатку ви навряд чи помітите недолік. Оскільки насамперед організм використовує накопичені резерви, пояснює Мецгерот. – Тільки якщо ви споживаєте занадто мало заліза протягом тривалого періоду часу, буде дефіцит. Перші симптоми включають сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів, заїди в куточках рота і підвищену схильність до інфекцій”.

Якщо ви не приймете контрзаходи на цьому етапі, це може призвести до анемії. У будь-якому випадку, недолік проявляється в втоми, загальної слабкості, проблеми з концентрацією і порушення регуляції температури тіла.

Групи ризику

За словами професора, вегетаріанці не відноситься до групи ризику, як часто прийнято думати, залізо є в овочах і бобових. Найбільша група ризику – жінки дітородного віку. На другому місці – вагітні.

Що їсти, щоб запобігти дефіциту заліза?

Щоб запобігти дефіциту заліза, рекомендується вживати 10 мг заліза в день для чоловіків, і 15 мг в день для жінок. Цього також легко досягти за допомогою здорової, збалансованої дієти.

“Наші основні джерела споживання заліза – це цільнозерновий хліб, м’ясо та овочі”.

Продукти, багаті залізом, також включають в себе: лисички, шпинат, сальсиф, сочевицю, яловичину, свинину, вівсянку, житній хліб.