Загадувати бажання, коли годинник проб’є 12 – давня традиція. Хтось в це вірить, хтось ні, але все так чи інакше щось та загадують. Насправді в цьому є сенс, але тільки в тому випадку, якщо бажання загадане правильно. Тетяна Караваєва, керівник відділення лікування прикордонних психічних розладів та психотерапії НМІЦ ім. Бехтерева, розповідає як потрібно загадувати бажання в новорічну ніч.

“Чудеса бувають, але вони тільки на перший погляд здаються випадковими, – говорить фахівець. – Більшість бажань збуваються, коли ми щось вкладаємо в них. Справжнє бажання “вистраждане” і відправлене в новорічну ніч в космос, з великою часткою ймовірності виповниться. Тому що свідомо чи несвідомо ми почнемо докладати зусиль для цього”, – розповідає психотерапевтка.

Правила “бажань”

1. Проведіть інвентаризацію року, що минає. Виділіть для цього час, поміркуйте над тим, що вийшло, а що ні. Можна навіть повісити на ялинку символічні нагороди за успіхи. Коли картина стане чіткою і усвідомленою, можна починати думати над тим, що хочеться в наступному році.
2. Бажання має бути одне, в крайньому випадку – два.
3. Воно повинно бути конкретним, а не загальним (“щоб всі були здорові” – не підходить).
4. Те, що ви загадали, повинно мати реальні шанси збутися (при певних зусиллях) в наступному році. Тобто загадуйте на рік, а не на п’ятирічку.
5. Уявіть своє бажання максимально скрупульозно, в деталях.
6. Заздалегідь його сформулюйте.

“До бою курантів бажання має бути чітко сформульоване-так, щоб його можна було вимовити в одній пропозиції. Наприклад, «я бажаю собі в 2020 році поїхати на Кубу» або «я бажаю собі в 2020 році навчитися грати на барабанах»”.

Джерело: МедікФорум