П’ять симптомів, що вказують на рак в організмі, ігноруються на початковій стадії більшістю людей, констатують німецькі експерти.

Рак проявляється по-різному, багато людей не сприймають всерйоз його попереджувальні симптоми. На це вказала Тереза Бартоломью з Центру профілактики ракових хвороб. За словами експертки, перші ознаки хвороби можуть нагадувати звичайну застуду або розлад шлунка. Тому в якості видають рак симптомів дані порушення часто ігноруються, причому більшістю.

Серед названих німецькими онкологами можливих сигналів розвитку раку виділяються п’ять симптомів.

Постійний кашель. За словами лікарки Бартоломью, кашель не обов’язково повинен вказувати на рак, – але і не завжди він виникає через застуду або грипу. Якщо кашель не проходить протягом місяця, потрібно проконсультуватися.

Печія. Її викликають різні причини-сильний стрес, занадто жирна, солодка їжа. Але людям не варто ігнорувати даний симптом, якщо дискомфорт відчувається постійно, поза зв’язком з прийомом їжі або дією іншого фактора. Постійна печія може вказувати на рак горла.

Свербіж шкіри. Шкіра – найбільший орган тіла, вона незмінно реагує на внутрішні ураження. Сверблячка в місцях родимок, родимих плям ігнорувати небезпечно, так можна пропустити рак шкіри. Також він виникає у випадках раку печінки, жовчного міхура, лімфоми, лейкозу.

Асоційований з пухлинами свербіж має деякі характеристики, що відрізняють його від дерматологічних проблем:

  • він буває аквагенним – виникає після контакту з водою;
  • не супроводжується характерним роздратуванням, кропив’янкою;
  • крім свербіння спостерігаються лихоманка, втрата ваги, пітливість ночами;
  • викликає відчуття печіння.

Кров в стільці. Більшість її причин відносно нешкідливі (наприклад, геморой). Проте, краще відразу перевіритися, адже цей симптом властивий раку кишечника.

Збільшені лімфовузли. Експерти підказують: постійно збільшені лімфатичні вузли – симптом, що вимагає настороженої уваги. Якщо немає болю, можлива лейкемія (особливо, коли зростання вузлів прогресує).