Медики запевняють, що на тривалість життя людини впливає довжина теломер – кінцевих ділянок хромосом, що коротшають з часом. Лікарями названі способи уповільнення старіння на клітинному рівні, пише журнал Focus.

Призупинити укорочення теломер допоможе дотримання простих правил. Лікарі запевняють, що на довжину хромосом впливають тютюнові вироби і рекомендують відмовитися від активного і пасивного куріння. Допоможе продовжити життя повноцінний сон не менше семи годин на добу.

Позитивно впливає на ДНК відсутність жирових відкладень на животі. Заради позбавлення від надлишкової маси тіла рекомендується віддавати перевагу рослинній і білковій їжі, обмежуючи вживання вуглеводів.

Слід включати в раціон яйця, зелень, рибу, горіхи, морепродукти для підтримки роботи серця. Крім цього, варто приймати чорницю, яблука, брокколі, помідори і цибулю заради захисту організму від запальних процесів.

Читайте також:  Секрети довголіття: один простий продукт зменшить ризик смерті

На довжину теломер негативно впливає стрес. Таким чином, слід уникати сварок, а якщо зробити цього не вдається, потрібно відвідувати тренажерний зал, де можна позбутися від негативних емоцій завдяки фізичним вправам. Допоможе продовжити життя і підтримання соціальних контактів: спілкування з друзями і родичами, терпляче ставлення до недоліків інших людей.