На думку німецьких фахівців, щоденна доза спиртного для жінки не повинна перевищувати 12 грамів чистого алкоголю, якщо вона хоче, щоб її здоров’я не постраждало. Для чоловіків максимальна межа – 24 грами.

Для збереження хорошого здоров’я людині необхідно якщо не відмовитися від алкоголю зовсім, то хоча б не вживати його понад визначену кількість. Дану експертну думку опублікував журнал Focus.

Фахівці, котрі виступили на його сторінках попередили, що вживання алкоголю пригнічує засвоєння вітамінів та поживних речовин в організмі, з чим пов’язаний ризик розвитку багатьох порушень, що ведуть до захворювань. Зокрема, постійна випивка, особливо непомірна, здатна стати фактором розвитку більше 200 захворювань, включаючи такі як панкреатит, подагра, серцева недостатність.

Крім того, алкоголізація організму асоційована з виникненням раку. Експерти пояснили, що продукти розпаду ацетальдегіду, утворені при засвоєнні спиртних напоїв, завдають шкоди генетичному матеріалу і сприяють утворенню вільних радикалів в організмі.

“Хоча б два дні на тиждень спиртне в раціоні повинно бути повністю відсутнім”, – дали пораду німецькі медики.

Вони вважають, що щоденна доза спиртного для здорової жінки не повинна перевищувати 12 грамів чистого алкоголю – це еквівалентно пляшці пива (0,3 літра) або невеликому келиху вина.

Для чоловіків, на їх думку, добовий максимум – це 24 грама алкоголю в день, або дві маленькі пляшки пива (всього 0,6 літра), або великий келих вина (0,25 літра).