ГоловнаНовини Здоров'яНімецькі лікарі назвали популярні ліки, через які може розвинутися гастрит

Німецькі лікарі назвали популярні ліки, через які може розвинутися гастрит

До розвитку гастриту, при якому відбувається запалення слизової оболонки шлунка, може привести прийом деяких ліків, в тому числі популярних і доступних в аптеках без рецепту. Наприклад, провокувати гастрит можуть ібупрофен і диклофенак, попереджають німецькі лікарі.

ібупрофен

Про те, що саме лікарські препарати часто є провокаторами гострого гастриту, повідомляється на порталі Focus.de.

“В першу чергу, це селективні нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен і диклофенак, навіть якщо вони використовуються в якості мазей або супозиторіїв. Також це ліки, що містять ацетил, і залізовмісні препарати”, – розповів прес-секретар Професійної асоціації лікарів-гастроентерологів у Німеччині Дагмар Майнц.

Читайте також:  Названа користь зефіру для жінок

У разі гастриту людина відчуває біль в животі, його мучить печія, відрижка, нудота і відчуття переповнення шлунка. Але особливо небезпечний гастрит ускладненнями. Він є дуже хорошим грунтом для розвитку виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, а, переходячи в хронічну фазу, підвищує ризик раку шлунка.

Німецький лікар Дагмар Майнц спростував здатність кави викликати розвиток гастриту, але попередив про згубний вплив на шлунок куріння і алкоголю.

“Кава не має нічого спільного із запаленням слизової шлунка, алкоголь пов’язаний з розвитком саме гострого гастриту, а куріння призводить до загального зниження кровотоку, включаючи слизову оболонку шлунка, що затримує процес загоєння уражень”, – пояснив експерт.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News