Нутриціолог Ольга Угрюмова розповіла, як правильно загартовувати організм дитини та яка користь від таких процедур для імунітету.

Не секрет, що набагато легше та простіше не лікувати хвороби, а попереджати їх. Для цього необхідно постійно і серйозно працювати над зміцненням імунної системи та підвищенням її захисних властивостей. Правильне гартування може дати реальний оздоровчий ефект.

«Сенс загартовування в однотипних навантаженнях, що часто повторюються, найчастіше холодових, в результаті чого включаються захисні реакції імунної системи, а значить підвищується і стійкість до простудних захворювань, в першу чергу», — говорить експерт.

Але разом із зміцненням імунітету є й інші приємні «побічні» ефекти: покращується апетит, нормалізується травлення, підвищується розумова та фізична працездатність, настрій стає помітно кращим.

Однак якщо гартування проводити неправильно, воно може нашкодити. Які правила важливо знати та дотримуватися? Найголовніше – загартовувати можна тільки здорову дитину! Починати процедури краще у літній період.

Не робіть великих перерв. Процедури загартовування мають бути регулярними. Виробіть певну систему, наприклад, обливання прохолодною водою через день.

Занадто великі перерви та хаотичність процедур не тільки зменшують опірність організму, але й можуть призвести до зворотного ефекту.

Ще одне важливе правило – поступовість. Збільшуйте холодові навантаження поступово, не потрібно відразу ж починати з обливань крижаною водою.

Крім холодних обливань, як гартують процедур також можна використовувати гімнастику, масаж, повітряні та водні ванни, плавання, рефлексотерапія, сауна, лазня.