Авокадо – один з найулюбленіших продуктів вегетаріанців та людей, що дотримуються здорового харчування. Здатний омолоджувати організм зсередини, він розщеплює надлишок холестерину в крові. Аби фрукт приносив лише користь, потрібно знати, як правильно його вживати.

Чим відомий продукт

Екзотичний плід, м’який та соковитий, можна зустріти в багатьох холодних закусках. Вважається, що він покращує пам’ять та зменшує ризик сердечно-судинних захворювань. Калорійність фрукта авокадо на 100 г зіставляє всього 250 ккал, що робить його ідеальним при дієтичному харчуванні.

Батьківщиною авокадо є Центральна Америка та Мексика. В перекладі з мови ацтеків авокадо означає «яєчко». Деякі народі впевнені, що авокадо – сильний афродізіак. Іспанські колонізатори вживали його в їжу після морських мандрів, перед тим, як зійти на берег.

Дехто вагається, не знаючи, до якої категорії віднести авокадо – до фруктів чи овочів. Довгий час його вважали горіхом, але по хімічному складу і на смак воно більш близьке до овочів. Зараз науковці відносять авокадо до фруктів.

Користь, яку авокадо приносить органам, важко недооцінити. Насичене жирними кислотами, воно попереджує розвиток атеросклерозу, покращує роботу серця, служить профілактикою стресу і приводить до ладу водно-сольовий обмін в організмі. Авокадо здатне знижувати артеріальний тиск, тому його рекомендують людям, які мають підвищені артеріальні показники. Авокадо радять регулярно вживати людям, які страждають закрепами. Він також корисний для літніх людей, що мають екземи та декальцифікацію.

Так як в плоді відсутній цукор та шкідливі жири, він підходить для дієтичного меню. У його склад входить олеїнова кислота, що розщеплює надлишок холестерину і служить профілактикою його появи. Калія в авокадо більше, ніж в банані. Крім нього, в ньому багато кальція, натрію, марганця, фосфору, магнію.

По вмісту вітаміну Е, що захищає клітини від старіння, не знайдеться фрукта, рівному авокадо. У ньому є біологічно-активні речовини, які сприяють загальному омолодженню організму, тому це своєрідний еліксир молодості.

Незважаючи на користь м’якоті, кісточка з авокадо та його листя можуть неабияк нашкодити. Вони містять речовини, небезпечні як для людей, так і для тварин. Шкоду плід може нанести і в випадку індивідуальної непереносимості.

Використання авокадо в стравах: рекомендації при приготуванні

М’якоть авокадо використовують в приготуванні холодних страв – салатів, бутербродів, закусок. Зазвичай його збризкують лимонним соком, аби воно не втратило колір та смак. Найвідоміша страва із авокадо – це мексиканське гуакамоле, де плід – головний інгредієнт. Для вегетаріанців це – єдина гідна заміна яйцям та м ясу, а також чудова начинка для вегетаріанських суші.

Канапка

Аби приготувати авокадо, не зіпсувавши його смак, потрібно знати, з чим він найкраще поєднується. Плід гарно міксується з м’ясом птиці та креветками, червоною рибою. М’якоть підходить для того, щоб намазувати її на тости. Це – чудовий здоровий сніданок.

Найкраще авокадо смакує в сирому вигляді: при тепловій обробці він виділяє гіркоту через тинін, який він містить. Очищений плід на повітрі швидко темніє, тому додають його в страви в останню чергу.

Аби легко розрізати авокадо, потрібно провести лезом по всьому периметру плода, так, щоб ніж чіпав кісточку. Потім слід розділити плід на дві частини, і трішки покрутити – якщо авокадо спіле, це вийде без проблем. Завершальний етап – діставання кісточки та знімання шкірки. Робиться це так: на кожній половинці залишають надріз зверху до низу, потім – тягнуть за кінчик шкірки. Вона повинна легко відстати.

*На правах реклами