За словами фахівців, найгіршими для кишечника є продукти, які сприяють розмноженню в ньому шкідливих бактерій, а кращими – ті, що збільшують вміст корисних. Про це повідомляє портал Focus.de.

“Люди, які їдять неправильно, в довгостроковій перспективі, стають більш сприйнятливими до кишкових захворювань, так як при цьому збільшується популяція шкідливі бактерії в кишечнику”, – заявив доктор Томас Фрілінг з клініки Helios в Крефельді.

За словами експерта, потрібно уникати в раціоні наступних харчових інгредієнтів.

Цукор. Небезпечні бактерії швидко розмножуються при вживанні рафінованого цукру-одного з найгірших для кишечника продуктів. Їх велика кількість може запускати імунну реакцію і приводити до запалення.

Продукти з переробленого м’яса. Різноманітні ковбаси і копченості входять в список канцерогенних речовин за версією ВООЗ – їх регулярне споживання руйнує кишкову мікрофлору і сприяє розвитку колоректального раку. Червоне м’ясо повинно вживатися не більше 500 грамів на тиждень – в натуральному вигляді.

Погані жири. Маргарин, майонез і сало можуть напружувати кишечник, порушувати його здорову функцію.

Найбільш корисні для кишечника продукти.

Клітковина. Кращий продукт для оздоровлення слизової оболонки кишечника: волокна клітковини змушують його бактерії виділяти корисні сполуки. Джерела клітковини – бобові, овочі, фрукти, незбиране зерно.

Банан. Містять багато інуліну. Це волокно робить благотворний вплив на зростання протизапальних кишкових бактерій.

Риба. Завдяки її жирним кислотам посилюється вироблення слизу і ріст клітин, що покращує захисну функцію органу.

Картопля в мундирі. В процесі охолодження в ньому утворюється стійкий крохмаль, який розкладається на Масляну кислоту. Як коротколанцюгова жирна кислота, вона постачає клітини кишечника енергією, зміцнюючи слизову оболонку.

Житній хліб. Містить важливі волокна і цінні вуглеводи.