Пальмову олію вже давно можна купити у різних країнах світу. Але відомо про нього досить мало. Так все-таки воно приносить користь чи шкоду здоров’ю? І в яких випадках?

Пальмову олію отримують з м’якоті плодів пальми масляної. Відомий такий продукт харчування був ще у Стародавньому Єгипті. Додають його і в зубні пасти, і в шампуні, і в цукерки, і інші продукти. Крім того, іноді пальмову олію називають рослинним жиром, пальмітиновою кислотою.

Але чи шкодить здоров’ю пальмова олія? Якщо використовувати його в рамках правильного та здорового харчування, то шкоди воно не завдасть, якщо це не єдине джерело рослинних жирів.

Також при нагріванні олії до 200 градусів за Цельсієм і більше утворюються канцерогени. Це варто мати на увазі, якщо ви їсте фастфуд, тому що іноді власники таких ресторанів сильно нагрівають олію, коли готують на фритюрі.

Ще пальмова олія шкодить екології. Пояснюється це тим, що масляні пальми можуть рости лише в тропіках. Тому для виробництва пальмової олії потрібно вирубувати ліси. Це шкодить і тваринам, які мешкають на цих територіях.

Виявити масляні пальми можна в Африці та Південно-Східній Азії. У цих регіонах поширена експлуатація праці, включаючи дитячий.