Є чотири ключові фактори для здоров’я серця, які може контролювати і тим самим підвищувати свій захист від інфаркту практично будь-яка людина. Про це розповів Ульф Ландмессер, директор департаменту кардіології клініки «Шаріте» в Берліні.

У Німеччині серцево-судинні захворювання є однією з основних причин смерті. У той же час, за словами кардіолога Ульфа Ландмессера, профілактика інфарктів може зводитися лише до невеликих змін у повсякденному житті.

Відмова від куріння. Лікар наголошує, що куріння є одним з основних факторів ризику серцево-судинних захворювань, оскільки сприяє розвитку кальцифікації судин, одного з показників атеросклерозу. Крім того, тютюновий дим додатково звужує кровоносні судини і, таким чином, сприяє підвищеному кров’яному тиску, а в самому міокарді провокує кисневе голодування.

«Якщо ви кинете курити, подача кисню до серцевого м’яза покращиться вже через короткий час, а кров’яний тиск знизиться. Приблизно через два роки колишні курці мають такий самий ризик постраждати від серцево-судинних захворювань, як і некурящі люди», – констатував кардіолог Ульф Ландмессер.

Вправи на витривалість. Ландмессер повідомив, що для захисту від інфаркту слід займатися вправами на витривалість не менше трьох разів на тиждень – близько 30 хвилин за один раз.

Корекція харчування. Кардіолог заявив: шлях до здорового серця лежить через шлунок. Ульф Ландмессер рекомендує зробити ставку на обов’язкове щоденне споживання фруктів і овочів, здорових олій, риби і пісного м’яса. Слід утримуватися від великої кількості червоного і жирного м’яса і солодких продуктів: якщо зовсім відмовитися від них не можна, вживати їх потрібно строго по мінімуму, підкреслив експерт.

Перевірка вроджених факторів ризику. Чи страждає хтось у вашій родині серцевими захворюваннями або має вроджену ваду серця? Якщо ви можете відповісти «так» на будь-яке з цих питань, вам слід проконсультуватися з кардіологом, щоб виключити можливий ризик для себе. Раннє виявлення і контроль факторів ризику, таких як високий кров’яний тиск або рівень ліпідів, допомагають запобігти серцевий напад, постулював кардіолог.

Джерело: МедікФорум