Фахівці впевнені, що власники псів менше схильні до патологій серця і судин.

У 2019 році Американська Асоціація кардіологів провела дослідження, в якому обстежилися 1769 осіб без серцевих захворювань. Більшість здорових людей виявилися власниками домашніх собак.

Власники собак більш схильні до фізичної активності незалежно від рівня життя, освіти, віку та статі. З’ясувалося, що собачники більше уваги приділяють якості харчування, у них нормальний рівень цукру в крові і здорова серцево-судинна система.

Крім того, господарі собак менше схильні до ризику соціальної ізоляції завдяки входженню в клуби за інтересами, спілкуванню з іншими людьми, які вигулюють собаку. Це призводить до налагодження соціальних зв’язків і поліпшення психічного здоров’я, що позитивно впливає на стан серцево-судинної системи і знижує ризик інфаркту міокарда.

Читайте також:  Названий напій, який здатний продовжити життя

– Ми виявили, що власники домашніх собак здоровіші з серцево-судинної точки зору, – повідомив Лопес-Хіменес, автор цього дослідження.

Результати підтвердили наукові співробітники Міжнародного Центру клінічних досліджень Університетської клініки Святої Анни в Брно і Катанійського університету.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News