Нові методи лікування раку є темою для німецького онкологічного конгресу в Берліні. Німецький онколог Вольфганг Кнауф з Франкфурта розповідає про досягнення науки і медицини в боротьбі з раком за останні кілька років.

“Я б сказав, що ми живемо в прекрасний час, коли завдяки новим лікам і методам у нас є терапевтичні можливості, на які ми не сміли сподіватися ще кілька років тому. Це впливає як на збільшення тривалості життя, так і на поліпшення якості життя багатьох хворих на рак”, – говорить німецький онколог.

Антитіла і модифікація імунної системи

Є ліки, які втручаються в процеси всередині пухлини, шляхом запобігання сигнальних шляхів. Є нові антитіла, які безпосередньо атакують рак. Все це повинно вбити пухлини.

Читайте також:  Дієтологиня назвала 5 небезпечних для імунітету груп продуктів

Іншою подією є модифікація імунної системи: власні імунно-компетентні клітини організму активуються клітини CAR-T для атаки на пухлинні клітини.

Хто виграє від нових методів більше?

“Необхідно дивитися на окремі види раку. Мова йде про типи раку, які не відповідають на класичні методи лікування. Пацієнти з метастатичним раком шкіри (меланомою) або нирково-клітинним раком з метастазами особливо виграють від нових методів лікування”.

Хіміотерапія більше не потрібна?

“Хіміотерапія важлива як цінний терапевтичний інструмент. Ми не повинні забувати, що вона вилікувала цілий ряд пухлинних захворювань. Два приклади: рак метастатичного яєчка був смертним вироком для молодих людей, поки просунута хіміотерапія не змогла виліковувати пацієнтів”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News