Згідно з новим дослідженням Університету Східної Фінляндії, жіночий репродуктивний тракт може бути відповідальним за вибір партнера.

Було показано, що вагітність більш імовірна між партнерами, що несуть різні імунні гени людського лейкоцитарного антигену (HLA). Відповідно, очікується, що люди будуть вибирати HLA-несхожих партнерів.

Попередні дослідження показали, що переваги невідповідності HLA опосередковані запахами тіла або уподобаннями особи. Однак не було зрозуміло, чи можуть переваги ґрунтуватися на інформації після вагінального сексу.

Дослідники показали, що репродуктивний тракт жінки здатний опосередковувати статевий відбір після спарювання щодо сперматозоїдів HLA-несхожих чоловіків. Це вказує на те, що упередженість при спаровуванні в сторону генетично сумісних партнерів виникає тільки після спарювання на рівні гамет.

Читайте також:  Косметологиня розповіла про помилки по догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах

Дослідники провели два експерименти, в яких активували сперму декількох чоловіків фолікулярною рідиною (біоактивною рідиною, що оточує ооцит) або цервікальної слизом декількох різних жінок. Потім вони досліджували рухливість сперматозоїдів та інші функціонально важливі фізіологічні зміни. Всі учасники також були генотиповані за HLA.

В обох дослідженнях результати показали, що здатність до запліднення і життєздатність сперматозоїдів сильно залежать від поєднання чоловіків і жінок. Іншими словами, репродуктивні виділення жінок сильніше впливають на характеристики сперми одних чоловіків, ніж інших. Обидва експерименти продемонстрували, що показники сперматозоїдів були кращими у різнорідних по HLA-комбінацій чоловіка і жінки.

“Ці відкриття можуть мати важливе значення для більш глибокого розуміння статевого відбору і процесу запліднення у людей та інших ссавців, що може допомогти в лікуванні безпліддя”, – підкреслюють автори.

Читайте також:  Погане харчування - головна причина смерті від хвороб серця в усьому світі

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News