Як повідомили вчені з фінського Університету Ювяскюля, спадкові фактори чинять сильний вплив на те, наскільки ефективно організм здатний спалювати жир.

У науковому дослідженні брали участь 23 пари близнюків-чоловіків. Експерти спостерігали за витрачанням жиру в їх організмах в стані спокою і при фізичних навантаженнях, наприклад, під час їзди на велосипеді.

– Вивчена нами здатність до окислення жиру не залежить від складу тіла. Склад тіла відноситься до кількості жиру в організмі і кількості м’язової тканини. Дивним було те, що в організмах близнюків, які в житті займалися спортом з різним ступенем інтенсивності, не було виявлено відмінностей у спалюванні жиру в стані спокою та при навантаженнях, – відзначає один з авторів дослідження Ярі Карппинен.

Як підкреслюють фінські вчені, вплив спадкових факторів на спалювання жиру виявився навіть більш значущим, ніж рівень спортивних навантажень.

Крім того, більш високий відсоток спалювання жиру під час занять спортом спостерігався у тих, у кого були більш низькі показники вмісту інсуліну і глюкози в крові. Причому це теж можна пояснити впливом генів, адже, наприклад, цукровий діабет другого типу має спадковий фактор.

Тепер дослідники планують з’ясувати, чи є здатність до спалювання жирів значним фактором у метаболічному здоров’я і здатні фізичні тренування зробити окислення жирів більш ефективним.