Фахівці повідомили про небезпеку акриламіду, що утворюється при смаженні картоплі.

– Про те, що при смаженні картоплі або чіпсів утворюються канцерогени, чули багато. А от про те, що в цих і в багатьох інших обсмажених і печених стравах міститься акриламід, стало відомо порівняно недавно, — йдеться в дослідженні.

Відомо, що акриламід використовують у виробництві полімерів, однак про його наявність в обсмажених і печених стравах фахівці дізналися в 2002 році. Ця токсична речовина утворюється в продуктах, що зазнали високої (вище 120°С) термічної обробки, тобто смаження, запікання або обсмажування.

Занадто високий вміст акриламіду може негативно впливати на здоров’я людини і навіть сприяти розвитку раку. Як правило, удар припадає на репродуктивні органи.

Читайте також:  Скільки можна спати вдень

Найвищий вміст акриламіду виявлено в чіпсах, смаженій картоплі і картоплі, приготованій у фритюрі. Також він є в пончиках і кукурудзяних пластівцях (у вигляді паличок).

Щоб мінімізувати можливість появи акриламіду, експерти радять потримати очищену картоплю у воді пару годин. Крім того, вони не рекомендують смажити або запікати картоплю до коричневої скоринки (що багато хто дуже любить), а також різати її занадто тонкими скибочками.

Дослідження показали, що в скибочках розміром 14 на 14 міліметрів міститься менше акриламіду, ніж в скибочках, нарізаних 8 на 8 міліметрів.