Дослідники з’ясували, що якщо люди надто довго дивляться в екрани своїх телефонів, це вкрай негативно впливає на очі та інші органи в тілі. Більше того, ця звичка може навіть зменшити тривалість життя.

Дослідники з Buck Institute довели, що надмірний час, який людина витрачає на перегляд свого телефону, становить небезпеку не тільки для очей, але й для решти тіла.

Більше того, ця звичка може навіть зменшити тривалість життя. На очі впливає специфічне світло, і воно здатне порушувати циркадні ритми, що викликає хронічні хвороби або погіршує їх перебіг.

Оскільки очі завжди схильні до впливу навколишнього світу, чого не скажеш про інші наші органи, їхній імунний захист більш активний. Але надмірний захист може порушувати внутрішні процеси в організмі, що призводить до значних та шкідливих наслідків інших органів.

З настанням цифрового століття люди витрачають все більше часу на контакт з різними екранами, і надмірна дія штучного освітлення може призвести до катастрофічних довготривалих наслідків.

Дослідники підкреслюють, що довгий погляд на екран комп’ютера чи телефону порушує циркадні ритми. Це змінює рівень захисту очей, і наслідки такого поширюються далеко за межі тільки зору.

Тим більше, що численні попередні дослідження знаходили кореляцію між загальним слабким здоров’ям та розладами очей. Один із прикладів – це діабетична ретинопатія, яка щороку викликає 3,9 мільйона випадків сліпоти, якщо вірити Всесвітній організації охорони здоров’я. Це ускладнення діабету, коли підвищений рівень цукру в крові ушкоджує частину ока та призводить до зникнення зору.