Знову нежить, температура, болить горло? У вас грип? Пора влаштувати собі карантин!

Грип – сезонне захворювання, ризик захворіти яким зростає з настанням холодів. Це різновид гострого респіраторного вірусного захворювання (ГРВІ), який відрізняється важким перебігом хвороби. Існують понад 100 видів вірусів, які викликають застуду. І тільки три з них викликають грип – це віруси грипу А, В та С.

Нежить, м’язові болі, ломота, головний біль, кашель, висока температура – все це симптоми грипу, які знайомі кожному з нас.

«Зазвичай хвороба починається гостро, з сильного головного болю, ломить тіло, морозить, долає слабкість. При грипі обов’язкова висока температура – до 39-40 градусів, яка тримається кілька днів. Можуть боліти очі на світлі, зникає апетит, починається запаморочення. Хворого мучить нежить, кашель, сухість у роті, іноді навіть носові кровотечі», – розповідає лікар-терапевт вищої категорії Світлана Никоненко.

Небезпека заразитися грипом велика!

Сприйнятливість наших організмів до грипу дуже висока. Віруси грипу постійно видозмінюються, тому наш організм не може виробити проти них адекватний захист. Зусилля вчених, що намагаються знайти засіб від грипу, теж поки не увінчалися успіхом. Тому проблема епідемій грипу залишається актуальною.

Грип поширюється повітряно-крапельним шляхом. Хворий чхає або кашляє, і в повітря разом з частинками слини або носового слизу потрапляють віруси. Якщо ви вдихнули таке повітря – ймовірність того, що ви захворієте, дуже висока. Частки вологи, що містять збудник хвороби, осідають на предметах. Дотик до таких «заражених» речей теж може призвести до хвороби.

Ви можете «зловити» вірус в магазині, в транспорті або на роботі. А якщо у вашій родині з’явився хворий (він же, потенційний розповсюджувач інфекції), значить, ваші шанси захворіти сильно збільшуються. Що ж робити? Як пережити епідемію грипу і не заразитися? Влаштуйте хворому домашній карантин!

Організуй карантин правильно

Якщо вдома з’явився хворий, потрібно зробити все, щоб зменшити концентрацію вірусу в повітрі і обмежити потрапляння інфекції на домашні предмети побуту. Для цього влаштуйте карантин за всіма правилами.

  • Ізоляція хворого допоможе уникнути поширення хвороботворної інфекції по дому. Виділіть для «потерпілого» окрему кімнату, вхід в яку без особливої потреби інших членів сім’ї повинен бути заборонений.
  • Провітрювання. Не забувайте запускати в кімнату хворого свіже повітря. Так ви значно зменшите концентрацію збудників хвороби в кімнаті. Рекомендується провітрювати приміщення 3-4 рази на день за 20-30 хвилин.
  • Гігієна приміщення – дуже важливий пункт при карантині. У пилу хвороботворні віруси накопичуються, відповідно щоденне вологе прибирання допоможе значно зменшити концентрацію хвороботворних частинок.
  • Окремий посуд. Виділіть хворому окремий набір посуду: виделка, ложка, ніж, тарілка, чашка. Стежте, щоб ніхто не використовував ці предмети. Обдавайте періодично їх окропом.
  • Окремий рушник. Рушник теж повинний належати тільки хворому і знаходиться в його кімнаті.
  • Одноразові хусточки. Краще користуватися одноразовими хусточками, складати використані екземпляри в поліетиленовий пакет і вчасно викидати.
  • Марлева пов’язка для доглядають. При контакті з хворим треба одягати марлеву пов’язку, яку необхідно міняти щодня.

Хворий особливо заразний під час інкубаційного періоду, коли він ще не підозрює про хворобу, і в перші 5-7 днів хвороби. Ризик заразитися остаточно зникає, коли нормалізується температура тіла.

Карантин потрібен не тільки для того, щоб не заразити оточуючих. Посидіти вдома корисно і «грипующому». Лікарі стверджують, що треба вилежати хворобу, інакше сильно зростає ризик розвитку ускладнень.

Профілактика грипу можлива?

Віруси грипу досить агресивні, щоб впоратися з ними, наш організм повинен володіти потужним імунітетом. Подбайте про свій імунітет, і ваш організм зможе протистояти інфекції.

Щоб імунітет був високим потрібно:
  • Правильно харчуватися. З їжею ми повинні отримувати всі необхідні речовини. І обов’язково в організм повинна потрапляти необхідна кількість вітамінів.
  • Приділяти увагу фізичним навантаженням. У цьому допоможуть ранкова зарядка, прогулянки або пробіжки. А ось відвідування тренажерної зали та басейну на час епідемії грипу краще припинити.
  • Загартовуватися. Загартовуючі процедури допоможуть тримати організм в тонусі.

Лікарі рекомендують для профілактики грипу проводити щорічну вакцинацію. Це допоможе не захворіти або перенести хворобу в легкій формі.

Постарайтеся по можливості уникнути «зіткнення» з інфекцією: уникайте людних місць, частіше мийте руки і не знаходіться поруч з носієм інфекції. Такі нескладні заходи допоможуть вам вберегтися від хвороби!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СТРАТЕГІЯ ЛІКУВАННЯ