Музика позитивно може позначатися як на здоров’ї в цілому, так і на роботі серця. Деякі лікарі називають подібні гармонізовані звуки “майже ліками”.

Про це свідчать численні дослідження. Одна з робіт, опублікована в журналі Psychology of Sport and Exercise, показала, що музика може відвернути від болю, пов’язаного з фізичними вправами. “Ось чому ми можемо тренуватися довше або інтенсивніше з музикою”, – заявив кардіолог і автор публікації Девід Альтер. Темою його наукової роботи є вивчення впливу музики на зміцнення здоров’я серця.

Попередні дослідження показали, що музична терапія полегшує біль, тривогу та депресію у людей, які перенесли коронарне шунтування. Пацієнти, які зіткнулися з серцевим нападом, відчувають менше занепокоєння і болю в грудях, якщо щодня слухають музику по 30 хвилин в день.

Scientific Reports також опублікував результати наукової роботи, що показує, що музична терапія може зробити ліки від високого кров’яного тиску більш ефективними. Девід Альтер повідомив про дві точки зору, що пояснюють ефективність музики. По-перше, музика сама по собі стимулює вироблення здорових гормонів, що знижує кров’яний тиск і покращує частоту серцевих скорочень. По-друге, наша поведінка допомагає нашому серцю, а музика просто допомагає нам поліпшити цю поведінку.

Джерело: MedicalXpress