Про це повідомили вчені з Університету Еморі в США. Протягом шести років вони стежили за здоров’ям 18 тисяч людей старше 45 років. Для дослідження фахівці обрали тих, хто не страждав на діабет і серцево-судинними захворюваннями.

Учасники вели щоденники, в які записували всі солодощі, з’їдені за день. Якщо людина помирала, вчені з’ясовували можливу причину її загибелі, а також фактори, які могли на неї вплинути: паління, харчування, фізична активність і навіть розмір доходів. У результаті дослідники прийшли до висновку: ті, хто випивав по літру фруктових соків в день, в 2 рази частіше помирали від ішемічної хвороби серця.

Читайте також:  Дієта з високим вмістом спецій може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Але найцікавіше, що зв’язку між підвищеною смертністю і будь-якими іншими десертами вони не виявили.

Людей вбивав не цукор, а саме солодкі напої

Автор дослідження Джин Велш вважає, що соки так небезпечні, тому що в них практично немає інших поживних речовин. Тільки цукор у великих кількостях. Організму доводиться розщеплювати його весь відразу, а це може порушити обмін речовин. А ось булочки і тістечка, крім цукру, містять білки і жири. Вони уповільнюють обмінні процеси і ускладнюють надходження цукру в кров, тому не завдають такої шкоди. Вчені порадили кардіологам з’ясовувати, чи п’ють їх пацієнти солоденьке, і попереджати їх про ризики.

Читайте також:  Про користь молочних продуктів розповіли вчені

Це не перший «репутаційний удар», який терплять фруктові соки. Пару років тому британські вчені звинуватили їх в епідемії ожиріння і діабету, а потім і зовсім прирівняли до газованої води.

Користь свіжих напоїв теж не однозначна

З одного боку, в них багато вітамінів і антиоксидантів, але з іншого – глюкози ще більше. У відповідь на велику дозу цукру організм викидає в кров інсулін, тому зловживання фрешами загрожує виснаженням підшлункової залози і діабет. І якщо в цілісному фрукті рослинні волокна уповільнюють всмоктування цукру в кров, то у вигляді соку плід перетворюється в цукрову бомбу.

Читайте також:  Лікар назвав напій, який викликає кошмари та серйозні проблеми з диханням уві сні

Зовсім відмовлятися від соків не потрібно, просто дотримуйтесь кількох правил:

  • Не замінюйте фрукти фрешами. Коли ви вичавлюєте з них сік, більшість корисних речовин викидаються разом з шкіркою і рослинними волокнами.
  • Не пийте соки натщесерце: фруктові кислоти погано діють на шлунок і зубну емаль.
  • Дивіться на етикетку. Вибирайте сік, в якому менше цукру і вуглеводів.
  • Кращий напій – це вода. А всі інші нехай будуть десертами.
  • Не запивайте соками ліки – це загрожує передозуванням.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News