Нутриціолог Надія Єршова розповіла, що власники жирного типу шкіри часто стикаються з чорними крапками і прищами. Фахівець не радить додавати в раціон п’ять продуктів, зокрема мова йде про жирну їжу, покупні соуси, солодощі, рафінований цукор, молочні продукти, алкоголь.

Продукти з великою кількістю жиру

Єршова не рекомендує людям вживати жирну, смажену, копчену рафіновану їжу, а також напівфабрикати. Наприклад, з раціону необхідно викреслити смажену картоплю, свинячу рульку, бургери, покупну піцу, жирні сорти м’яса, ковбасні вироби, пельмені, куплені в магазині.

Вони здатні привести до надмірного вироблення шкірного сала в результаті великого вмісту жирів. “Через це можна зіткнутися із закупоркою пір, а при наявності інфекції виникають прищі», — заявила експерт.

Соуси з супермаркету

Покупні соуси збагачені рафінованими маслами, цукром, підсилювачами смаку і барвниками. У цих продуктах досить багато калорій.

Солодощі, рафінований цукор

Варто відмовитися від здобних булочок, тістечок і тортів. Цукор здатний витягати з клітин шкіри воду, в результаті цього сповільнюється обмін речовин, і може виникнути запальний процес.

Знежирені молочні продукти

За словами Єршової, варто з обережністю вживати знежирені молочні продукти. При регулярному вживанні молока виникає акне. Знежирене молоко здатне сильніше провокувати висипання. Люди, які мають проблеми зі шкірою, повинні з особливою ретельністю підбирати альтернативу даному продукту.

Спиртні напої

Алкоголь негативно впливає на організм. Для шкіри спиртне шкідливо, заявила нутриціолог. Крім токсичного впливу, воно здатне зневоднювати шкіру, приводячи до мікротріщин, які при наявності бактерій провокують запалення.

Як харчуватися людям з жирною шкірою

Щоб уникнути проблем зі шкірою, необхідно відкоригувати харчування. У раціоні має бути достатньо білка, овочів, фруктів, багатих клітковиною і води. Заповнити дефіцит білка можна дієтичними сортами м’яса, наприклад, куркою, індичкою, кроликом. В овочах і фруктах можна їсти клітковина, що очищає організм. Не варто вживати багато солодких фруктів, таких як: хурма, інжир, виноград, диня, банани. Воду необхідно розраховувати 30 мл на 1 кг маси тіла.