У кожному будинку є аптечка, в якій є ліки на всі випадки життя, а ще багато хто піклується про здоров’я, приймаючи вітаміни. При цьому мало хто замислюється про те, якої шкоди можуть завдати ці засоби. Тим часом вітамінні комплекси здатні спровокувати навіть онкологію.

Багато людей вважають за краще призначати собі ліки і лікуватися самостійно. При цьому майже ніхто не думає про те, які ризики таїть в собі подібний підхід. За словами кандидата медичних наук Миколи Крючкова, в кращому випадку безконтрольний прийом медикаментів виявиться марним, а в гіршому – може значно послабити здоров’я.

Це в першу чергу стосується транквілізаторів, кардіопрепаратів і засобів для зниження тиску, які можна приймати тільки при наявності необхідних показань.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров

З особливою обережністю слід ставитися до антидепресантів і барбітуратів. Що стосується непотрібних ліків, то в цей список потрапили противірусні та протигрипозні препарати, а також гомеопатичні засоби. Наприклад, заспокійливі нерідко викликають звикання. У свою чергу кардіотропні засоби знижують скоротливу здатність міокарда.

Не меншу небезпеку таять в собі вітаміни. Виявилося, вони можуть спровокувати рак. Варто тільки згадати трагічну долю американського вченого Лайнуса Полінга, який, будучи лауреатом Нобелівської премії, в якийсь момент захопився ідеєю вживання великих доз вітаміну С, покликаного попереджати багато небезпечних недуг.

У Полінга з’явилася мільйонна армія послідовників після виходу його книги, яка стала бестселером. Колеги тоді почали всерйоз турбуватися про те, що цей вітамін надасть не цілющу, а руйнівну дію на організм. Артур Робінсон виявив, в підвищених дозах цей засіб не тільки не рятує, а провокує онкологію. У Полінга умовиводи колеги викликали гнів, проте закінчилася ця історія дуже сумно. Дружина вченого, яка за прикладом чоловіка почала вживати вітамін С, померла від раку шлунка. Сам світило помер від онкології простати.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Кардіолог Андрій Кондрахін визнав, БАДи користуються великою популярністю, як і інші вітамінні препарати. При цьому мало хто знає про те, що жінки, які безконтрольно приймають полівітаміни, частіше хворіють на рак молочної залози. Також люблять лікуватися вітаміном D3, однак робити це можна на тлі контролю показників крові.

Слід пам’ятати, небезпеку можуть становити навіть ліки на основі трав. Справа в тому, що деякі з них провокують аутоімунні захворювання, які знаходяться в «зародковому вигляді». Трави можуть сприяти виведенню солей, це може негативно вплинути на загальне самопочуття. Також небезпечні сечогінні препарати, вони роблять кров густішою. Прийом діуретиків нерідко провокує аритмію і інші проблеми в роботі серця.

Читайте також:  Лікар розповіла, як відрізнити симптоми деменції і менопаузи

За словами Кондрахіна, говорячи про безпеку ліків, варто згадати великого Парацельса, який сказав свого часу геніальну фразу: «Все є отрута і все є ліки. Тільки доза робить ліки отрутою і отруту ліками”.