Сміх справді можна розглядати як безкоштовні ліки та найдоступніший засіб для позбавлення від стресу, вважає засновник медичної онлайн-лабораторії Валерій Саванович.

В інтерв’ю Саванович зауважив, що багато проблем зі здоров’ям, що виникають у людей, є наслідком гормональних порушень, що відбуваються в організмі під впливом стресу. Зокрема їх провокує надмірне виділення стресових гормонів, включаючи кортизол.

«У стресових ситуаціях організм виробляє спеціальні гормони – кортизол та адреналін, надлишок яких є причиною багатьох проблем зі здоров’ям, наприклад, веде до постійних головних болів, порушень сну», – зауважив Саванович.

Експерт пояснив, що змусити організм припинити виділяти гормони стресу якимось вольовим зусиллям неможливо. Але можна зробити так, щоб наслідки їх вироблення не стали для організму та здоров’я надто тяжкими. Для цього необхідно вжити заходів, що спонукають ЦНС виробляти більше так званих «гормонів радості» – дофаміну, серотоніну. Ці нейромедіатори виробляються у моменти, коли людина відчуває позитивні емоції: радість, задоволення, умиротворення, подяка тощо.

Кожна людина може мати хобі, якесь заняття, що дозволяє йому відчувати такі почуття. Для таких занять потрібно обов’язково знаходити час – це дуже корисно для збереження здорової психіки. Також із подібною метою важливо спілкуватися з близькими, дорогими людьми, однодумцями.

Найпростіший спосіб суттєво підвищити рівні серотоніну та дофаміну – посміятися.

«Сміх набагато корисніший, ніж прийнято вважати. Він зміцнює м’язи преса, діафрагми та шлунка, дихальна система починає функціонувати активніше. Також сміх насичує клітини організму киснем – його ефект можна порівняти з невеликою пробіжкою», – повідомив Саванович.

У свою чергу, дофамін і серотонін, що виділяються при сміху, покращують настрій, а також роблять нервову систему стійкішою до стресових подій, наголосив він.