З проблемою засипання стикаються в тій чи іншій мірі всі дорослі люди. Впоратися з нею можуть допомогти снодійні напої на основі рослинних компонентів і молока.

Вишневий сік. Високий вміст триптофану в вишні є однією з причин, через які ці фрукти допомагають із засипанням. Триптофан є амінокислотою – попередником гормону мелатоніну, який допомагає організму регулювати процеси сну і пробудження. Особливо багато цієї речовини в вишні кислих сортів.

Дослідження показують, що щоденне вживання концентрованого вишневого соку значно підвищує в організмі рівень мелатоніну в порівнянні з плацебо. Одне з них свідчить: вживання двох чашок (480 мл) вишневого соку щодня протягом двох тижнів допомогло збільшити загальний час сну на 84 хвилини і покращувало лікування безсоння у дорослих пацієнтів у віці 50 років і старше.

Ромашковий чай. Чай з ромашки вживався століттями. Він має безліч переваг для здоров’я, в їх числі полегшення симптомів застуди, зменшення запалення і поліпшення здоров’я шкіри. Ромашковий чай заварюється з квіток рослини в гарячій воді.

Ряд досліджень підтверджують, що ромашка може покращувати якість сну. Зокрема, експеримент з участю 80 жінок, що страждали від поганого сну, показав, що фізичні симптоми проблемного сну значно покращилися після того, як учасниці щодня пили ромашковий чай протягом двох тижнів.

Щоб приготувати ромашковий чай у домашніх умовах, додайте 4 столові ложки свіжих (або 2 столові ложки сушених) квіток ромашки в склянку окропу, дайте настоятися приблизно 5 хвилин, а потім процідіть.

Чай з валеріаною. Корінь рослини валеріани здавна використовується в якості лікарської рослини, що сприяє швидкому засипанню і допомагає від безсоння. Особливо ефективно валеріана покращує якість сну у жінок в період менопаузи.

Щоб отримати снодійний чай з кореня валеріани, заваріть 2-3 грама висушеного кореня валеріани в 1 чашці гарячої води і дайте настоятися 10-15 хвилин.

Водночас, використовуючи валеріану, важливо не переборщити. Є дані про те, що великі дози цього засобу можуть підвищувати рівень тривоги.

Тепле молоко. Молоко містить триптофан, завдяки якому в організмі природним чином збільшується вироблення серотоніну – нейротрансмітера, відомого своєю властивістю викликати у людини відчуття розслабленості та емоційного благополуччя. Підвищення рівня серотоніну в свою чергу підвищує концентрацію гормону сну мелатоніну. Мелатонін сприяє швидкому засипанню і допомагає боротися з різними розладами сну, включаючи зміну часових поясів, порушення сну через нічних змін, безсоння.

«Золоте» молоко. У цьому напої використовується не тільки снодійний потенціал теплого молока, але і корисні властивості куркуми. Щоб зробити «золоте» молоко, потрібно змішати півчашки (118 мл) приємно гарячого молока, одну чайну ложку куркуми, маленький шматочок імбиру і одну чайну ложку меду. Куркумін в такому молоці може полегшувати деякі наслідки позбавлення сну, зменшувати запалення і сприяти позбавленню від симптомів тривоги і депресії.

Кожен з інгредієнтів в “золотому” молоці вважається безпечним. Але все ж люди, які приймають певні ліки (препарати для розрідження крові, зниження шлункової кислоти, лікування діабету), повинні дотримуватися обережності з куркумою і імбиром, дають пораду експерти.

Джерело: МедікФорум